Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

BARBORA FASTROVÁ – CHAOSMOSIS

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

BARBORA FASTROVÁ – CHAOSMOSIS

Kurátorka výstavy: Christina Gigliotti
Artist Talk: 9. 9. 2019 o 18.00 hod.
Otvorenie výstavy: 9. 9. 2019 o 19.00 hod.
Výstava potrvá: 10. 9. — 11. 10. 2019
Otváracie hodiny: PO – PIA / 16.00 – 18.00
Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice

Výstavný projekt Barbory Fastrovej CHAOSMOSIS predstavuje introspektívny a fragmentovaný pohľad na fungovanie ľudského tela. Surové a roztrieštené dielo sa zameriava na telo ako na niečo nedokončené a neustále meniace sa. Do popredia sa dostáva prebytok a mutácia.

Barbora Fastrová (1988) žije a pracuje v Prahe. Jej procesuálna práca často prináša do objektov príbehy, ktoré rozprávajú o témach dotýkajúcich sa aktuálnych svetových udalostí, avšak iba prostredníctvom osobných skúseností, akými sú priateľstvo, láska, či pocit pripútaného bytia k jednému miestu. Fastrová v roku 2015 absolvovala Ateliér fotografie na UMPRUM v Prahe. Medzi jej posledné samostatné výstavy patrí Cheap Art (s Johanou Pošovou) na GAMU v Prahe (2018), In happy towns in hinterland v Polansky Gallery v Prahe (2016), Brother (s Johanou Pošovou), Syntax v Lisabone (2016) a In my country… v Galérii Fotograf v Prahe (2015). Nedávno sa zúčastnila skupinových výstav Foothold, Polignano a Mare (2018) v priestoroch FUTURA (2017), GfZK v Lipsku (2015) a v Národnej galérii v Prahe (2015).

Výstavy tejto galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.
Projekt ďalej podporilo mesto Košice.


Srdečne vás pozývame na otvorenie výstavy CHAOSMOSIS, ktoré sa netradične začne už o 18.00 hod. Artis Talk-om s autorkou Barborou Fastrovou.

FB: Šopa Gallery

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.