Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

AŠOT HAAS: VÝSTAVA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Košický výstavný projekt predstavuje renomovaného slovenského výtvarníka Ašota Haasa v pozícii výrazného predstaviteľa slovenskej scény opticko-geometrického umenia. Ide o ojedinelé spojenie sochárskych prístupov, sklárskych hmôt a dizajnu elementárnych geometrických foriem, v čom sa zračí aj jeho umelecké školenie. Výstava, ktorá bude sprístupnená v Kunsthalle/Hale umenia od 24. júla do 15. septembra 2019, prináša retro zostrih jeho aktuálnej tvorby za posledné desaťročie (od roku 2007) v celej šírke jeho záberu médií a materiálov:  sklo, plexisklo, hliník, svetlo, serigrafie atď.

Na výstave nájdeme kľúčové série diel, kde sa kombinujú matematické vzorce, diamantové rezy, svetelné vlnenie i zvukové rezonancie a nakoniec aj rozptýlené pixely, explózie a „nestálosť“ geometrických štruktúr (Diamant; Resonance of Sound; Explosion; Pulsation of Galaxy, Crash Pixel a pod.). Ašot Haas tak vytvára jedno ucelené svetelno-zvukové prostredie, plné geometrických tvarov, dynamiky a variability.

Vernisáž: 23. 7. 2019 o 18:00 hod.
Trvanie výstavy: 23. 07. 2019 - 15. 09. 2019 

Vstupné: 1 €
Miesto konania: Kunsthalle/Hala umenia Košice

www.k13.sk 
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.