Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

APRÍL 2020 NA VSG.SK

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Program aktuálnych projektov Východoslovenskej galérie, kultúrnej inštitúcie Košického samosprávneho kraja.

Našim návštevníkom chceme dostupnou elektronickou formou poskytnúť dotyk s umením, ktorý momentálne nie je možný osobnou návštevou galérie. Vytvorili sme na našej stránke priestor pre výstavné projekty, kde je pridávaný rozličný obsah, audio, videonahrávky, galérie vystavených diel, virtuálne prehliadky. Myslíme aj na deti, v sekcii Doma s VSG nájdete kreatívne úlohy a nápady, ktoré pomôžu spestriť čas medzi školskými povinnosťami.


EŠTE VIAC
https://vsg.sk/category/este-viac/


Diela zo 7140+

Výstavu 7140+ Nové akvizície v zbierke VSG, ktorú sme otvorili 20. 2. 2020, si teraz môžete prezrieť online. Na našej stránke https://vsg.sk/este-viac/7140/ nájdete k výstave aktuálny komentár kurátora Miroslava Klebana a fotogalériu všetkých vystavených diel s popismi.
 

 


 
Milota Havránková vo VSG

Výstavu Miloty Havránkovej, mimoriadnej vizuálnej umelkyne, ktorej dorozumievacím jazykom sa stala inscenovaná fotografia, ste mohli navštíviť od 31. 10. 2019 – 2. 2. 2020 vo Východoslovenskej galérii. Na stránke https://vsg.sk/este-viac/milota-havrankova-vo-vsg/ si môžete vypočuť rozhovor s autorkou a kurátorkou Annou Varteckou z archívu rádia Devín. Pri príležitosti konania výstavy vzniklo aj video, ktorého autorom je Miró von Laugaricio, nájdete ho takisto na stránke.
 

Monografická výstava Františka Veselého

Prečítajte si prvú kapitolu z monografie Františka Veselého s názvom Predvídanie o krajine, ktorá mapuje jeho život a dielo. Na stránke https://vsg.sk/este-viac/monograficka-vystava-frantiska-veseleho/ nájdete aj rozhovor s kurátorom výstavy Miroslavom Klebanom, ktorý bol odvysielaný na rádiu Devín a link na všetky vystavené diela.
 

 
 

Ľudovít Feld vo VSG

V roku 2016, uviedla Východoslovenská galéria rozsiahlu výstavu diela jedného z najsvojráznejších predstaviteľov košickej moderny, Ľudovíta Felda. Výstava obsahovala okrem rozšírených portrétov, pohľadov do mestských a prírodných scenérii aj veľmi ojedinelé práce s tematikou Holokaustu. Na stránke https://vsg.sk/este-viac/ludovit-feld-vo-vsg/ si môžete prezrieť jeho vybrané diela zo zbierky Východoslovenskej galérie a prekliknúť sa na virtuálnu prehliadku výstavy.

 

DOMA S VSG
https://vsg.sk/doma-s-vsg/

Kreatívne úlohy a nápady

Pre všetkých, ktorí chcú voľný čas stráviť aj pri tvorivej činnosti, sme vytvorili kreatívne úlohy a návody, ktoré  pravidelne dopĺňame. Rozdelené sú do šiestich kategórii: 1. z našich sprievodcov, 2. kreslíme a maľujeme, 3. striháme, lepíme a modelujeme, 4. obrázky na vyfarbenie, 5. foto, video, animácie, 6. úlohy na pozornosť.

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.