Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

ANNA GAJOVÁ - JUBILEJNÁ VÝSTAVA OBRAZOV

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Anna Gajová - jubilejná výstava obrazov

Termín vernisáže: 26. júl 2019 o 16:00
Trvanie výstavy: 26.7.-31.8.2019 - výstava je predĺžená do 8. septembra 2019

Výstava akademickej maliarky Anny Gajovej predstaví jubilejnú výstavu v Slovenskom technickom múzeu. Autorkina tvorba pozostáva z grafík, malieb, kresieb a ilustrácii. ,,Dominantou mojej tvorby je kresba, ktorá je základom všetkých výtvarných polôh (maľby, grafiky, ilustrácie..). Tematicky čerpám z reality prežitého života, súčasne podriaďujem zobrazované motívy aj svojej bohatej fantazijnej predstavivosti. Táto fantázia a tvorivosť sa pretavuje do knižnej ilustrácie, kde dominuje hravosť a nápaditosť, ´´ zdôrazňuje autorka výstavy Anna Gajová.

ANNA GAJOVÁ
Akademická maliarka sa narodila v roku 1964 v Prešove. Po štúdiu na Strednej priemyselnej škole v Košiciach, odbor propagačná grafika pokračovala v štúdiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, oddelenie knižnej tvorby u profesorov Albína Brunovského a Karola Ondreička. Absolvovala dvojmesačný študijný pobyt v talianskej Perugii a rovnako dvojmesačný kurz v Paríži. Vyše desať rokov sa venovala pedagogickej činnosti na Základnej umeleckej škole v Prešove, Strednej umeleckej škole, pôsobila na Výtvarnej katedre Prešovskej univerzity v Prešove a na Strednej odbornej škole podnikania. Pôsobí ako členka SVÚ - Bratislava, výtvarného združenia Per spectrum-Prešov, spolku Grafikov-Bratislava, členka a predsedníčka Spolku Kopa-Prešov, prevádzkovateľka súkromnej galérie AG GALLERY od roku 2001 v Prešove. Svoju tvorbu prezentovala na mnohých medzinárodných výstavách v Česku, Poľsku, Maďarsku, Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Švajčiarsku, Lotyšsku, Fínsku, Indonézii, Bali a Malajzii.

Ocenenia:
  • 2014 - CENA ĽUDOVÍTA ŠENŠELA-SLOVENSKO
  • 2014 - POĽSKO-CENA ZLOTA RAMA
  • 2016 - SLOVENSKO - Výročná cena za ilustračnú tvorbu vydavateľstva DAXE
www.stm-ke.sk
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.