Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

90 ROKOV SLOVENSKÉHO HOKEJA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Výstava sa koná pri príležitosti konania Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 a oslavách 90. výročia organizovanej formy ľadového hokeja na Slovensku.

Jedinečnú výstavu pripravilo SOŠV – Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Na deviatich pop-up stenách pripomenie „deväť“ míľnikov, ktoré sprevádzali formovanie a rozvoj ľadového hokeja na Slovensku. Autor textu je renomovaný historik ľadového hokeja Ján Holko. Okrem textovej časti však výstava návštevníkom ponúkne rad špičkových predmetov dokumentujúcich rozvoj a najvýznamnejšie úspechy slovenského hokeja.

,,Nebudú chýbať olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta, významné trofeje z domácich i medzinárodných súťaží, športový výstroj a športová výzbroj osobností ľadového hokeja od najstarších čias po súčasnosť, ´´ uviedla PhDr. Zdenka Letenayová, riaditeľka SOŠV.

Predmety pochádzajú zo zbierky SOŠV – Slovenského olympijského a športového múzea, ale časť je zapožičaná aj zo súkromných zbierok. Značná časť predmetov bude v takejto forme v Košiciach prezentovaná po prvýkrát. Výstava má putovný charakter, po Košiciach sa predstaví aj v ďalších slovenských mestách napr. Poprade, Nitre, Topoľčanoch, Liptovskom Mikuláši, Brezne, či Galante.

>> Virtuálna prehliadka 90 rokov slovenského hokeja. <<

Vernisáž: 30. apríla 2019 o 16.00 hod.
Termín konania výstavy: od 2. mája do 14. júla 2019 - výstava je predĺžená do 18.08.2019

Usporiadateľ: Slovenské olympijské a športové múzeum , Slovenský zväz ľadového hokeja a STM Košice

www.stm-ke.sk│FB: Slovenské technické múzeum


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.