Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FILM

HEYDRICH: MUŽ SO ŽELEZNÝM SRDCOM /The Man with the Iron Heart/

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
FRA | 2017 | historický | triler | vojnový | životopisný | 102 min. | MP-15
Réžia: Cédric Jimenez
Hrajú: Rosamund Pike, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Jack O'Connell
+ Zdieľať akciu

O FILME

Výpravnejší a veľkolepejší ako Anthropoid, film Heydrich: Muž so železným srdcom rozpáva o tom čo predchádzalo operácii Anthropoid a ako sa zrodilo gestapácke monštrum menom Reinhard Heydrich.

Film je zasadený do obdobia rokov 1929-1942 a je natočený podľa knižného bestselleru HHhH: Himmlerov mozog Heydrich, francúzskeho spisovateľa Laurenta Bineta, ktorý vyšiel v roku 2010 aj na Slovensku.

O čom je kniha HHhH: Himmlerov mozog Heydrich: Prominentného nacistu Reinharda Heydricha prezývali pražský mäsiar a kat. Šéf gestapa, ktorý naplánoval holokaust a riadil tajnú službu, sa stal protektorom Čiech a Moravy. Po sérii podlých vrážd českých generálov a vlastencov dostali Slovák Jozef Gabčík a Čech Jan Kubiš z hnutia odporu poverenie Heydricha zabiť.

Kniha opisuje kariéru nacistu až po smrteľné zranenie na pražskej zákrute v Kobylisiach – jediný úspešný atentát na vysokopostaveného esesáka počas vojny. Zrodil sa brilantný román o akcii Antropoid riadenej z Londýna.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.