Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

FILMOVÝ FESTIVAL JEDEN SVET 2017

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
+ Zdieľať akciu

O UDALOSTI

Viaceré výskumy ukazujú, že nám vládne nedôvera. Nedôverujeme nikomu a ničomu - a sme v tom dobrí. Nedôverujeme susedom, súdom, politikom, cudzincom, médiám. Pritom ak by sme si dôverovali, naša spoločnosť by fungovala lepšie. Tohoročný festival Jeden svet by preto chcel svojim programom prispieť k hľadaniu a najmä nájdeniu dôvery u nás.

Dôveru k rôznorodosti budeme hľadať v sekcii Extrémizmus v nás, (ne)dôveru vo zverejňovanie osobných dát zase v sekcii Dáta: demokracia. Opäť uvedieme aj dokumenty o témach, o ktorých sa z rôznych dôvodov nehovorí - nájdete ich v sekcii Máte právo vedieť. Alebo tie o konzumnom spôsobe života a našej potrebe vlastniť nové veci, čím nivočíme ľudí aj prírodu, o civilizácii, ktorá preniká úplne všade. Viac v sekcii Takzvaná civilizácia. Sekcia Môj život inak pre zmenu ponúkne filmy, ktoré ukazujú staronové výzvy, pred ktorými sa ocitajú mnohí z nás. Nad tým, či je lepšie o korupcii mlčať, alebo sa jej postaviť aj za cenu osobných obetí sa zamyslíme v sekcií Hovoriť striebro. Mlčať zlato? Nedôvera voči migrantom nás sprevádza už dlho. Čoho sa vlastne tak bojíme a prečo máme strach z ľudí, ktorých mnohí z nás videli iba na televíznej obrazovke? Aj tieto odpovede poskytne sekcia My a oni. Každoročne tiež v súťažnej sekcii Slovenský dokument predstavujeme tie najnovšie slovenské filmy o témach, ktoré hýbu nielen našou spoločnosťou. A ani tento rok nezabúdame na žiakov, na ktorých čaká Jeden svet deťom.

Festival Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami. Na Slovensku už 18 rok organizuje Človek v ohrození, n.o.

Tak príďte s nami hľadať dôveru na Jeden svet!

Viac informácií  a podrobný program nájdete na www.jedensvet.sk

Zľavnené vstupenky si môžete kúpiť online v predpredaji na
https://www.ticketportal.sk/Event/Filmovy_festival_Jeden_svet - viac o cenách vstupeniek sa dozviete na http://jedensvet.sk/sk/vstupne


FB event: https://www.facebook.com/events/716440955223111/

MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.