Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

FESTIVAL VODNÍKOV

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
+ Zdieľať akciu

O UDALOSTI

K Bratislave sa viaže celý rad vodníckych povestí a legiend. Jedna z povestí hovorí aj o vodníkovi Ferkovi, ktorý je ozajstným pamätníkom v najlepšom vodníckom veku – tento rok sa dožíva 820. narodenín.

Staré Mesto po dlhšej odmlke pripravilo staronový Festival vodníkov s cieľom pripomenúť si tradície a povesti, ktoré sa k Bratislave a k rieke Dunaj viažu.

Okrem vodníkov v alegorickom sprievode predstavíme Bratislavského Robinsona, k slovu sa dostanú Dunajskí zlatokopi a zabávať budú aj známi karibskí a stredozemskí piráti. V programe nazvanom PIRÁTI od najstarších čias do začiatku 19. storočia sa predstavia skutoční piráti  v rôznom čase na rôznych miestach, aj v stane Mudrlatórium a budú ponúkané pirátske špeciality.

K Festivalu vodníkov od nepamäti patrí súťaž vo varení rybacej polievky. Družstvá sa môžu prihlásiť na milan.stanislav@staremesto.sk. Súťažné podmienky nájdete na www.staremesto.sk. Výťažok jednotlivých družstiev zo symbolického predaja  rybacej polievky bude použitý na charitatívne účely.
 
Počas varenia, ktoré začne o 11.00 hod vás v altánku čaká bohatý kultúrny program. Deťom zahrá pražské divadielko Romaneto vodnícku rozprávku, tanečno-hudobné aktivity, animačné programy, tematické tvorivé dielne, vystúpenia folklórnych súborov. Deti a aj dospelí budú mať možnosť a materiál k vytvoreniu si charakteristickej masky vodníka a zúčastniť sa tak sprievodu masiek, nakoľko okrem rybacej polievky sa bude hodnotiť aj najkrajšia vodnícka maska.

Pred historickou budovou SND si na pomyselnom pódiu zatancuje viac ako 50 párov v spoločenských tancoch valčík na Krásnom modrom Dunaji, ktorým Dunaj pozdraví Staré Mesto.

Záver programu bude patriť návšteve z Brazílie. Predstaví sa brazílska speváčka Lila Cecato.

Miesto konania: Hviezdoslavovo námestie

Festival finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj a Fond na podporu umenia.

Viac informácií nájdete na: www.staremesto.sk.

PROGRAM

 • 10.00 - 11.00 Registrácia
 • 11.00 - 15.00 Varenie rybacej polievky, družstvá, Sprievodné aktivity
 • 11.00 - 14.30 Tvorivé dielne pre deti i dospelých, tvorba základnej masky vodníka
 • 14.00 - 14.45 Pastierske hry, krojová fotostena Pirátske špeciality, Stan (Mudrlatorium,) Program na pódiu
 • 11.00 - 11.50 Vodnícka rozprávka, pražské divadielko Romaneto
 • 12.00 - 14.30 Vystúpenia folklórnych súborov, podľa možnosti tých, ktoré budú variť rybaciu polievku
 • 14.30 - 14.45 Za slovenskými piesňami, FS Gerulata v spolupráci s World music festival
 • 14.14 - 15.10 La Portella - detská latino show v spolupráci s World music festival
 • 15.10 - 15.50 Hudobno-tanečné vystúpenie, pražské divadielko Romaneto
 • 16.00 Sprievod vodníkov, víl, bratislavského Robinsona, pirátov, zlatokopov a iných vodných bytostí od nábrežia Dunaja na Hviezdoslavovo námestie, v čele sprievodu starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto s vodníkom Ferkom na koči.
 • 16.15 - 16.45 Príchod sprievodu, pozdrav starostu a vodníka Ferka. Vyhodnotenie rybacej polievky, rozbíjanie pokladničiek, počítanie peňazí, udelenie ceny za najlepšiu polievku - sud piva, vyhodnotenie najkrajšej masky vodníka
 • 16.45 - 17.50 Tematický program - zoznámenie sa s bratislavskými zlatokopmi, predstavenie bratislavského Robinsona a jeho život, alžírski piráti a ich doba, orientálny tanec, príchod karibských pirátov, ich súboje a charakteristiky tých najznámejších, karibský tanec, výstrel z lodného kanóna
 • 18.00 - 18.45 Dunaj valčíkom pozdravuje Staré Mesto (50 a viac tanečných párov spoločenských tancov zatancuje pred historickou budovou SND na Krásnom modrom Dunaji a ďalšie tance, úvod Dunaj rieka, ktorá spája...)
 • 18.45 Koncert brazílskej speváčky Lila Cecato, v spolupráci s Brazílskou ambasádou.

FACEBOOK EVENT

MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.