Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

DESMOD & QUEENMANIA - OPEN AIR TOUR 2020

17.07.2020 , Piatok, 19:00
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Príďte sa vyblázniť so skupinami Desmod a Queenmania na rockový koncert, ktoré vám spríjemnia leto a nedovolia sedieť na sedadlách. Kulyho a jeho tím netreba nikomu predstavovať, veď ich chytľavé megahity pozná každý z nás. A keď radi počúvate nestarnúce a nesmrteľné skladby Freddieho Mercuryho, tak si ho budete môcť vypočuť naživo v interpretácii jeho slovenskej vernej kópie Petra Paula Pačuta z Košíc. To jednoducho musíte zažiť. Bude to riadna nálož dobrej hudby.Na pódiu to bude vrieť ako v kotli a na druhej strane v publiku si to už teraz vieme predstaviť. Rovnako živo bude aj v hľadisku. Open air tour 2020 bude počas leta valcovať takmer všetky slovenské amfiteátre. Pod holým nebom je to vždy iné, neopakovateľné a srdečné, zážitok, ktorý tak rýchlo nevyprchá. Hudobníci sa už nevedia dočkať, kedy znovu rozvlnia davy a ich fanúšikovia sa na nich už isto tešia. Desmod je jednoducho taký – strhujúci, obľúbený a šíriaci okolo seba pozitívnu energiu, a hlavne hudbu, ktorá ľudí baví. A Queenmania to ešte pritvrdí. Jej repertoár sa točí výhradne okolo slávnej hudobnej formácie Queen a speváka Freddieho Mercuryho a aj vďaka tomu je tu stále s nami.

Desmod to večer odpáli ich vlastným a nezameniteľným štýlom, čiže predvedú svoju povestnú mega šou, na akú sme vždy zvyknutí, v zostave Mario „Kuly“ Kollár, Dušan Minka (basová gitara, vokály), Rišo Synčák (gitara, vokály), Rišo Nagy (gitara), Ján Škorec (bicie, perkusie) a Martin Cibulka (klávesy). Známa slovenská rocková skupina pôvodne vznikla v roku 1996 ako metalová formácia v Nitre. Jej názov odrážal obľúbené témy metalového žánru a je inšpirovaný menom druhu netopiera desmoda červeného.

Základná zostava sa úplne rozpadla. Postupne sa vystriedalo obsadenie nástrojov a zmenil sa aj ich hudobný štýl od heavy metalu cez crossover, punk až k melodickému rocku.  Počas svojej histórie kapela vyprodukovala hity, ktoré rezonujú v ušiach a vždy si ich radi vypočujeme. A keď je to v priamom kontakte a v otvorenom priestore, je to neopakovateľný zážitok. Desmod je prosto pojem, čo si nemyslia len ich priaznivci, ale aj hudobní odborníci. Skupina získala dvakrát po sebe cenu popularity Zlatý slávik a Kuly sa stal viacnásobným držiteľom ocenenia OTO – osobnosť televíznej obrazovky.

Abumy 001, Mám chuť…, Derylov svet, Skupinová terapia, Uhol pohľadu, Kyvadlo, Vitajte na konci sveta, Iný rozmer, Javorový album či Molekuly zvuku odrážajú ich nekončiacu sa chuť prinášať ľuďom dobrý pocit z hudby, zabávať sa a žiť naplno. Prebudí vás, nakopne, poteší a jednoducho sa dobre počúva. Prečo by sme si ich nechceli vypočuť znova a znova. Sú to chuťovky, ktoré chutia.Queenmania sa sformovala v roku 1992 a so svojim revivalovým programom zaujala publikum už v 25 krajinách Európy a v USA. V roku 1997 si vyslúžila ocenenie nemeckého časopisu Kunstler Magazine za najlepšiu interpretáciu skupiny Queen v Európe. Peter Paul Pačut spieval v Las Vegas, pre britskú kráľovnú Alžbetu II. počas jej návštevy na Slovensku, pilot F1 David Coulthard ho pozval na narodeniny svojho otca, aby zaspieval skladby od skupiny Queen, ktoré miluje. Absolvoval tiež koncert s Philharmonic Orchestra v roku 1998 a zaspieval slávne hity v úprave pre symfonický orchester.

Revivalová kapela si zakladá na vernej interpretácii piesní, vrátane sprievodných vokálov, kostýmov, povestnej gitary RED SPECIAL, ktorú gitarista Brian May na koncertoch výhradne používal a tiež na pódiovej show. Tú predvedú a poctu vzdajú geniálnemu spevákovi Freddiemu Mercurymu sólový spevák Peter Paul Pačut, gitarista a spevák Zdeněk Šulc, basgitarista Peter Hajšo, bubeník Igor Beďač a klávesák Jan Vacek. V divákoch vyvolajú pocit, ako keby naživo videli svojho idola, pretože Peter Paul Pačut ho pripomína nielen hlasom, ale aj vzhľadom a prezentuje jeho najväčšie hity We Will Rock You, Champions či Show Must Go On, ale aj ďalšie. Neveríte, že je to tak? Príďte sa pozrieť a uveríte.

Vstupenky dostupné na MAXITICKET.sk.


 DESMOD & QUEENMANIA - OPEN AIR 2020: 
MIESTO A DÁTUM KONANIA
17.07. Piatok, 19:00, Akcie v okolí Pezinka, Pezinok, Amfiteáter Senec, Vodná 4212/1, Senec
18.07. Sobota, 19:00, Mestský amfiteáter, Halenárska 20, Trnava,
19.07. Nedeľa, 19:00, Akcie v Trenčíne, Trenčín, Amfiteáter - Trenčiansky hrad, Matúšova 75/19
24.07. Piatok, 19:00, Akcie v okolí Senice, Amfiteáter Myjava, Trnovská 739/25, Myjava
26.07. Nedeľa, 19:00, Akcie v okolí Levíc, Levice, Amfiteáter Starý Tekov, Poštový rad 25/1, Starý Tekov
Všetky termíny >>
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.