Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI SLSP

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
+ Zdieľať akciu Kúpiť lístok

O UDALOSTI

43. ročník Bratislavských Jazzových dní Slovenská Sporiteľňa sa uskutoční 20.-22.10.2017 opäť v Incheba EXPO Aréne a 29.10.2017 v Ateliéry Babylon. 
 
V piatok 20.10.2017, ako headliner vystúpi jazzová legenda, trubkár, dvojnásobný držiteľ ocenenia Grammy Roy Hargrove quintet, ktorý s lahkosťou kombinuje prvky jazzu, funku, hip-hopu a soulu. 
 
V sobotu 21.10.2017, zahrá celebritná skupina Blood Sweat & Tears, ktorá Vám predvedie svoj kompletný repertoár. 
 
A v nedeľu 22.10.2017, sa predstaví multi-inštrumentalista, keyboardista, producent, najjagavejšia hviezda z Brooklynu a držiteľ troch ocenení Grammy, ktorý vám predvedie zmes jazzu, soulu a gospelu so svojim projektom Cory Henry & the Funk Apostles, na svojom mega-európskom turné.
 
V nedeľu 29.10.2017, sme si pre Vás za odmenu pripravili špeciálny koncert legendárneho basistu a multi-inštrumentalistu, producenta a muzikanta Marcusa Millera so svojím novým projektom.

Viac informácií o festivale nájdete na http://www.bjd.sk/Headlineri BJD SLSP 2017:
20. október / piatok – Roy Hargrove Quintet
21. október / sobota – Blood, Sweat & Tears
22. október / nedeľa – Cory Henry & The Funk Apostles
29. október / nedeľa – Marcus Miller


Legendárni Američania Blood, Sweat & Tears lámali rekordy predajnosti už od svojho vzniku. Zatiaľ čo ich debut získal v USA zlatú platňu za predaj, druhá platňa s názvom Blood, Sweat & Tears prelomila hranicu štvornásobnej platiny a kapela si za ňu získala Grammy za najlepší album roka. Počas svojej existencie prešla kapela mnohými zmenami aj vývojom. Od rockovej hudby sa postupne vyformovala medzi špičku jazzovej scény.
Blood, Sweat & Tears - https://youtu.be/siDsIerjjjQ

 

Trubkár Roy Hangrove má na konte dve Grammy a koncerty s hviezdami ako Herbie Hancock či Wynton Marsalis. Tento americký jazzový trubkár sa na Slovensku predstaví premiérovo so svojím quintetom.
Roy Hangrove - https://youtu.be/qxeb0cwjE8U

 

Cory Henry sa do Bratislavy vracia po necelom roku a pol. Tento slávny americký hráč na hammondoch stál pri zrode legendárnych Snarky Puppy a pravidelne koncertuje s hviezdami ako Robert Glasper, Bruce Springsteen či The Roots. Aktuálne je na svetovom turné so svojou kapelou The Funk Apostles.
Cory Henry - https://youtu.be/A07PEALVTT8

 

Marcus Miller, skladateľ, producent a multiinštrumentalista, získal doteraz dve Grammy a ďalších, neuveriteľných, 13 nominácií. Na koncertoch ho najčastejšie vidieť s basgitarou, na ktorej ovláda snáď všetky hudobné žánre. Do jeho repertoáru najviac patrí jazz, nepohrdne rockom, popom, R&B, rapom, bluesom, dokonca zvládne aj operu. Každý koncert Marcusa Millera, a tie bratislavské nie sú výnimkou, je zážitkom nielen pre hudobných fajnšmekrov. Počas októbrového koncertu predstaví slovenským fanúšikom svoj nový album, aj novú kapelu.
Marcus Miller - https://youtu.be/sIqfDHP0D5sViac informácií o festivale nájdete na http://www.bjd.sk/
MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.