Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI 2018

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

44. ročník Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa sa bude konať v dňoch 19. až 21. októbra 2018 v Incheba Expo Bratislava. Festival privíta špičkových muzikantov, medzi ktorými vystúpia Jamison Ross, a Kennedy Administration (piatok 19.10), Yellowjackets feat. Luciana Souza, a Stefano Bollani (sobota 20.10.), The Manhattan Transfer, a Peter Lipa Band (Nedeľa 21.10.)

Aj tento rok bude týždeň po festivale špeciálny bonusový koncert: v nedeľu 28.10. v klube Ateliér Babylon John Scofield Combo 66.

Očakávame vás aj na warm-up koncert, v sobotu 8.9. izraelská senzácia 3 Cohens Sextet v klube Ateliér Babylon.

Bližšie informácie o festivale nájdete na www.bjd.sk
FB: www.facebook.com/bjd.skPROGRAM

8.9. o 20.00 Ateliér Babylon: 3 Cohens Sextet, Ľudové Mladistvá

3 Cohens Sextet je súrodenecká kapela slávnych Cohenovcov: do Bratislavy prídu Yuval, Anat, a Avishai, s ďalšími troma hudobníkmi. Anat je hráčkou na tenorsaxofón a klarinet, Yuval na soprán-saxofón, najznámejším z trojice je trúbkár Avishai. V tejto zostave vydali štyri albumy, a dostali na titulku jazzového magazínu Downbeat.

Anat Cohen – klarinet/tenor saxofón
Avishai Cohen – trumpeta
Yuval Cohen – soprano saxofón
Yonathan Avishai – Klavír
Barak Mori – Basgitara
Jeff Ballard – Bicie

Predkapelou izraelských hviezd budú fantastické domáce Ľudové Mladistvá.

FACEBOOK EVENT
19.10. o 19.00 Incheba: Jamison Ross, Kennedy Administration

Jamison Ross je americký bubeník a spevák, nová hviezda jazzu, víťaz súťaže Thelonius Monk Jr. v roku 2012. Jeho debutový album “Jamison” bol v roku 2015 nominovaný na cenu Grammy. Nový album “All For One” vydal v januári tohto roku.

Jamison Ross - spev a bicie
Chris Pattishall - klavír
Rick Lollar - gitara
Barry Stephenson - basgitara
Cory Irvin - orgán, hammond

Skupina Kennedy Administration je výberom najvýraznejších mladých talentov z New Yorku, na čele so speváčkou Kennedy. Pred vydaním albumového debutu v roku 2017 Kennedy spievala s hviezdami ako Eric Benét, Kenny Lattimore, a Monifah. Kapela je rezidentom klubov Groove a Blue Note.

Kennedy - spev
Ondre J - klávesy
Nat Townsley - bicie
Chelton Grey - basa
Dan Muniz - gitara

FACEBOOK EVENT
20.10. o 19.00 Incheba: Yellowjackets feat Luciana Souza, Stefano Bollani

Legendárna americká fusion skupina Yellowjackets prvýkrát vo svojej histórií nahrala album so speváčkou. V poradí 25. album Yellowjackets s názvom “Raising Our Voice” vychádza v septembri 2018. Brazílska speváčka Luciana Souza bola za svoje sólové albumy 6-krát nominovaná na cenu Grammy. Jedinú sošku dostala ako hosťujúca speváčka na Hancockovom albume "River: The Joni Letters".

Po vydaní nového albumu Yellowjackets vyrázia na krátke európske turné, ktorého súčaťou bude aj náš festival! Na turné sa ako špeciálny hosť zúčastní aj Luciana Souza.

Russell Ferrante - klávesy a piano
Bob Mintzer - saxofón
Luciana Souza - spev
Will Kennedy - bicie
Dane Alderson - basa

Stefano Bollani je slávny taliansky hráč na klavír a Fender Rhodes. Hral s hviezdami ako Chick Corea, Bill Frisell, Richard Galliano, Gato Barbieri, Bobby McFerrin, Pat Metheny, Caetano Veloso, a Hector Zazou. Spolu s talianskou trúbkárskou legendou Enricom Ravom (na jazzákoch hral pred dvoma romi) vydal 15 albumov. Na tohtoročné BJD SLSP prichádza s aktuálnym projektom Napoli Trip, ktorý je inšpirovaný tradičnou neapolskou hudbou.

Stefano Bollani - klavír
Daniele sepe - saxofón
Nico Gori - klarinet
Bernardo Guerra - bicie

FACEBOOK EVENT
21.10. o 18.00 Incheba: The Manhattan Transfer, Peter Lipa Band

Chrumkavé kúsky jazzového fenoménu v špeciálnom programe a za účasti vzácnych hostí nám predstaví najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa Band. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu a jeho osobitným vokálnym prejavom s dôrazom na text nám ukazuje repertoár v ktorom cítiť tradíciu, štandardy ako aj moderný jazz, blues a swing.

Peter Lipa - spev
Michal Šimko - basgitara
Michal Žáček - saxofón
Martin Majlo Štefánik - klavír
Peter Lipa ml. - klavír
Michal Fedor - bicie
Radovan Tariška - saxofón
Pavol Bereza - gitara

Vokálne kvarteto The Manhattan Transfer si udržiava popularitu od polovice sedemdesiatych rokov, na konte majú osem cien Grammy. Ich vokálny prejav sa vyznačuje štvorhlasovou harmóniou a tónovou čistotou. Často experimentujú s rôznymi hudobnými štýlmi od klasiky cez swing, rozmanité džezové formy až po latinsko-americké rytmy, ktorým v klasickej podobe dávajú nový hudobný rozmer.
The Manhattan Transfer po deviatich rokoch onedlho vydajú novú štúdiový album “The Junction”.

Cheryl Bentyne, Janis Siegel, Alan Paul, Trist Curless - spev
Boris Koslov - akustická a elektrická basa
Ross Pederson - bicie
Yaron Gershovsky - klavír

FACEBOOK EVENT
28.10. o 19.00 Ateliér Babylon: John Scofield’s Combo 66

Po štyroch rokoch sa na jazzáky vracia fenomenálny gitarista John Scofield. Scofield ovláda jazz tradičný i moderný, vyzná sa v klasike, samozrejmosťou je blues, funk, r’n’b. Má rád aj fusion, rock, a gospel. Nikdy neostáva zakonzervovaný v škatuľke jedného štýlu – pohybuje sa medzi nimi s ľahkosťou a istotou skutočného majstra. Tentokrát k nám zavíta so svojou novou kapelou John Scofield’s Combo 66, ktorej členmi sú pianista Gerald Clayton, basák Vicente Archer, a bubeník Bill Stewart.

John Scofield - gitara
Gerald Clayton - klavír
Vicente Archer - basa
Bill Stewart - bicie

FACEBOOK EVENT
 

MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.