Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

VÝSTAVA VÝTVARNÍKA ZOLTÁNA NAGYA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Začínajúci grafický umelec, Zoltán Nagy, vošiel do povedomia svojou diplomovou prácou – sériou Madácha. Jeho bohatý intelektuálny svet a umelecké zručnosti jasne vyznačili jeho miesto v umeleckom svete. Jeho grafiky a ilustrácie sa objavili v mnohých časopisoch a knihách, a objavujú sa v nich dodnes; je to plodný, pravidelne vystavujúci autor.

Okrem kresby sa pomerne dlhú dobu venuje medirytine, kresbe tušom, koláži a maľbe. Vo svojej tvorbe využíva okrem plátna mnohé rôzne materiály: maľuje na kartón, drevovláknitú dosku aj kuchynské dvere, a to hlavne olejom a akrylom; s plochou obrazu pracuje veľmi odvážne: opakovane ju premaľúva, mechanicky narúša, zošíva, prelepuje – skrátka provokuje.

Pri pohľade na jeho vibrujúce obrazy pochopíme, že kľúčom k jeho obrazom môže byť jedine pozorné a bezpodmienečné vnímanie, ktoré otvára cestu voľným asociáciám, pretože autor je evidentne priaznivcom voľných asociácií a slobodného zobrazovania. Hlavným rysom tvorby Nagya je uvoľnenosť. Práve preto majú jeho obrazy strhujúcu silu... 

Trvanie výstavy: od 23. 10. 2019 do 9. 2. 2020
Otvorené: denne okrem pondelka od 10.00 do 17.00.

Pozvánka (JPG, 541,2 kB)

• • • • •

(HU)
A grafikusként induló művész diplomamunkájával, a Madách-sorozattal vált ismertté. Gazdag szellemi világa, mesterségbeli tudása egyértelművé tette helyét a művészeti világban. Grafikái és illusztrációi számos folyóiratban és könyvben jelentek meg, és jelennek meg ma is; termékeny alkotó, rendszeresen szerepel kiállításokon.

A grafika mellett jó ideje foglalkoztatja a rézkarc, tusrajz, kollázs műfaja és a festészet is. A vásznon túl (vagy innen) a képalkotáshoz felhasználható anyagok sokféleségével dolgozik: kartonra, farostlemezre, konyhaajtóra is fest – főként olajjal, akrillal; a képsíkját bátran kikezdi: újra és újra festi, felhasítja, összevarrja, leragasztja – szóval provokálja. 

Vibráló képeit látva tudjuk, képeihez kulcs a figyelmes és feltétlen szemlélés lehet csak, mely utat enged a szabad asszociációnak, hiszen a művész láthatóan a szabad képzettársítás és képalkotás híve. A felszabadultság Nagy művészetének fő jellemzője. Képei éppen ezért tudnak sodró erejűek lenni... 

Meghívás (JPG, 537,3 kB)KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.