Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
UDALOSŤ

KLAVÍRNY MARATÓN "TEAM WORK"

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Klavírny maratón je druhým podujatím v rámci projektu Students meet professionals, ktorý realizuje Cirkevné konzervatórium v Bratislave.
Projekt „Students meet professionals“ je edukačno-umelecký projekt zameraný na podporu a skvalitnenie vzdelávania v oblasti interpretačného umenia. Jeho cieľom je aktívna spolupráca študentov hudobného umenia a profesionálnych interpretov na širokej platforme vzdelávacích podujatí – semináre, masterclassy a tvorivé dielne, nadväzovanie spolupráce s inými hudobnými inštitúciami a prezentovanie výsledkov práce študentov mimo brány školy.

1. ročník tohto projektu sa nesie „ V znamení Bacha “, nakoľko si v r. 2015 pripomíname 330. výročie narodenia a 265. výročie úmrtia tohto hudobníka.

2. deň – „ Team work“ - utorok 14. apríl 2015
(Teamová práca, spolupráca. Spoločnými silami môžeme niečo dosiahnuť, zmeniť, zdokonaliť ( sa)...)

- zaháji koncert komornej hudby s názvom Tandem. Študenti klavírnej hry si prizvú k spolupráci svojich kolegov z iných odborov ( spev, dychové nástroje, strunové nástroje) a predvedú nám zaujímavé diela komornej literatúry.
Popoludnie otvorí seminár pre učiteľov ZUŠ, študentov hudobného umenia a hudobnej pedagogiky s názvom „ Fínske klavírne školy v kontexte hudobného vzdelávania - inšpirácia aj pre slovenské hudobné školstvo?“. Lektorom seminára bude klavirista a pedagóg Ladislav Patkoló ( VŠMU Bratislava, Cirkevné konzervatórium). Hlavným zámerom seminára bude priblíženie základných znakov fínskeho hudobného vzdelávania, metodiky a psychológie výučby nástrojovej hry. Súčasťou seminára bude aj diskusia o možnostiach aplikácie fínskeho systému do vyučovania klavírnej hry na Slovensku.
Po seminári bude nasledovať koncert s názvom Detský beh, na ktorom okrem študentov Cirkevného konzervatória vystúpia aj mladí nádejní klaviristi. K spolupráci sme prizvali žiakov a pedagógov zo základných umeleckých škôl z Bratislavy a z Modry.


vstup na podujatia je voľný

www.ckba.sk
smp@ckba.sk
+421944920602

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.