Bude to výstava fotografií a geometrických objektov inšpirovaných prírodou s jej premenami, variabilitou, všadeprítomnosťou pohybu, rôznorodosťou tvarov či rozmanitosťou štruktúr s množstvom prekvapujúcich spojitostí, vzťahov a súvislostí...“ unisono predznamenávajú Hulíkovci.

Výtvarník, galerista a kurátor Viktor Hulík dal Bratislave populárnu sochu Čumila, pred necelým rokom ako jediný Slovák medzi viac ako 2 200 autormi prezentoval svoju tvorbu na prestížnom veľtrhu Art Paris Art Fair v Grand Palais v Paríži a najmä v rámci rozsiahlych organizátorských aktivít zastrešil 22 ročníkov pompézneho medzinárodného projektu Socha a objekt, na ktorú vlani v metropole SR voľne nadviazal usporiadaním prierezovej prehliadky súčasných európskych geometrických tendencií Konkrétne leto.

Fotografovi, filmárovi, publicistovi a vyštudovanému environmentalistovi Tomášovi Hulíkovi nedávno vyšla vlastná kniha, aktuálne pracuje na dokumente o Slovensku, pôsobí ako ambasádor fototechniky Nikon, prednáša na svetových zoologických kongresoch a za svoju umeleckú činnosť, ale aj všeobecný prínos sa stal sa jedným z laureátov Ceny primátora Bratislavy 2018. Udialo sa to krátko po tom, ako obsadil tretie miesto v kategórii Divoká príroda v rámci súťaže Federácie európskych profesionálnych fotografov (FEP) v írskom Dubline, do ktorej sa s viac ako 2 000 prácami zapojilo vyše 200 autorov z 25 krajín.

Tomáš Hulík na výstave Štruktúry predstaví svoju netradičnejšiu tvorbu, za ktorú bol nominovaný na Slovak Press Photo 2018. Príroda ponúka množstvo nádherných a rozmanitých detailov, ktoré fascinujú svojím poriadkom alebo – naopak – chaosom. Hulík junior prinesie práve takéto detailné zábery na vodu, ľad, sneh, zem. Ponúkne však napríklad aj zatmenie slnka a množstvo fotografií s usporiadanými geometickými tvarmi, ktoré úzko korešpondujú s tvorbou jeho otca Viktora.

Vernisáž 21. 2. o 18.00
Trvanie do 24. 3. 2019
Otvorené: ut-so 13.00 - 18.00