Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

STAROMESTSKÉ KULTÚRNE LETO 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
www.staremesto.sk

Zmena programu vyhradená!

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

  LETNÉ DENNÉ TÁBORY  
29. ročník pre deti od 6 - 15 rokov
Termín: 6. - 24. 7., 3 turnusy
Cena turnusu: 75 €
Program: celodenné výlety, šport, kultúrne podujatia, hry, súťaže, exkurzie, tvorivé dielne a kopa nezabudnuteľných zážitkov.
Info a prihlasovanie: 02/54 777 366, +421 911 238 711 eva.kostalova@staremesto.sk
Viac info..

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác Ventúrska 9 a
Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7


2. 7., 17.30 STAROMESTSKÝ SALÓN S MARGARÉTOU MUSILOVOU A IVANOU KVETÁNOVOU
Autorkami knihy Veduta Bratislavy vo Florencii.
Freska - pohľad  na naše mesto (čiže veduta) z roku 1565 je umiestnená na prvom nádvorí paláca (tzv. Cortile di Michelozzo) a tvorí súčasť série vedút miest Habsburskej monarchie, ktoré sú voľne prístupné hneď pri vstupe do Palazzo Vecchio. Vytvorené boli pri príležitosti sobáša Johanny Rakúskej, sestry cisára Maximiliána II. Habsburského s Františkom Medicim v roku 1565. Zobrazujú Bratislavu v čase korunovácie cisára Maximiliána II. v roku 1563, tak ako ju zachytil Hans Mayr na grafickom liste, ktorý vlastní Galéria mesta Bratislavy.
Autorky predstavia vedutu a jej skrytý príbeh opísaný v ich novej knihe.
Miesto konania: Zichyho palác, Ventúrska 9.
Viac info..


  DIVADELNÉ PREDSTAVENIA NA NÁDVORÍ ZICHYHO PALÁCA  
Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9
Predpredaj vstupeniek online Ticketportal a na mieste hodinu pred predstavením, kde je možné si uplatniť zľavu.
Vstupné: 10 €, seniori a ZŤP 5 €

8. 7., 20.00 NONSENS NOCI SVÄTOJÁNSKEJ, Túlavé divadlo
Jakub Nvota prepísal ďalšiu známu Shakespearovu hru. Sen noci svätojánskej je už pôvodne skvelá komédia. Rešpektujúc dej a postavy vznikla však v Túlavom divadle celkom nová originálna hra plná humoru, vášne a lásky, hrajú: Jakub Nvota, Lucia Hurajová/Adela Mojžišová, Štefan Richtárech, Štefan Martinovič, Zuzana Kyzeková, Daniela Mackovičová, Jakub Ružička, réžia, autor:  Jakub Nvota.
Viac info..

15. 7., 20.00 VŠETKY ÚŽASNÉ VECI, Ticho a spol., Miro Noga
Monodráma Všetky úžasné veci v podaní skvelého Mira Nogu je pútavým rozprávaním o živote muža, ktorý vyrástol v tieni opakovaných pokusov o samovraždu svojej mamy.
Viac info..

22. 7., 20.00 SHIRLEY VALENTINE, Loď - Divadlo v podpalubí, Zuzana Kronerová
Dobré ráno, stena. Čo to bude dnes, stena? Predsa to čo každý deň, Shirley – skrachované manželstvo, nevďačné deti, šťastie vyhasínajúce pod troskami života a na krku muž Joe, ktorý sa vekom mení na slizkú obludu požierajúcu túžby mladosti zaživa. A čo šarm, ambície, vzrušenie, elán, úspech? To všetko predsa opúšťa liverpoolske ženy z robotníckej triedy dávno pred tým, ako vôbec pochopia význam týchto slov. Hudba: Michal Ničík, texty piesní: Jakub Nvota,
hrá: Zuzana Kronerová, réžia: Ivan Balaďa.
Viac info..

29. 7., 20.00 TAXI BRATISLAVA, Divadlo GUnaGU
Panoptikum podivných postavičiek, ktoré veria, že Zem je plochá a že lietadlá na nebi rozprašujú chemikálie, aby sme sa ľahšie dali manipulovať, metrosexuáli a ich Cirkev Solárna v soláriu, šialenec čo unáša taxíkom dievčatá a mladá východniarka, ktorá sa v Londýne živila umývaním okien...autor: Viliam Klimáček, hrajú: Dominika Kavaschová, Dano Fischer, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..

5. 8., 20.00 BEJBY BAJBL BAND, Teatro Colorato
Atraktívne divadelné spracovanie príbehov biblických zvieratiek a hrdinov vyrozprávané hravou hudobnou a divadelnou formou. Inscenácia plná chytľavých pesničiek, tanečnej hudby a poetických divadelných obrazov. Predstavenie je určené rodinám s deťmi, babičkám s vnukmi, teenegerom, mladým i dospelým. Autor scenára a textov piesní: Zdenka Pašuthová, hudba: Andrea Bučková, hrajú: Kristína Adamjak, Lucia Janovová, Barbora Šoganová, Peter Pavlík, Peter Weinciller, réžia: Peter Weinciller.
Viac info..

12. 8., 20.00 TRI A POL ŽENY, Divadlo La Komika
Divadlo La Komika, po úspešnej show Tri a pol chlapa sú na rade ženy! Veselé historky, piesne a zaujímavý hosť! Hrajú: Karin Haydu, Renáta Ryníková a Kristína Palonder Greppelová, vždy so zvláštnym hosťom, ktorý bude prekvapením večera, réžia: Karol Vosátko.
Viac info..

19. 8., 20.00 JE ÚCHVATNÁ, Dobřichovická divadelní společnost
Florence Jenkinsová skutočne žila, i keď sa jej príbeh, odohrávajúci sa v New Yorku v 40. rokoch minulého storočia, zdá neuveriteľný. Táto pozoruhodná žena bola presvedčená, že disponuje nádherným hlasom. A pre svoj výnimočný soprán hľadala najkrajšie árie operného repertoáru, s ktorými verejne vystupovala. Ako dokazujú dochované gramofónové nahrávky, jej spev bol naozaj dosť príšerný… Hrajú: Eugenie Koblížková, Dušan Navařík, Ondřej Nováček, Kateřina Filla Věnečková, Irena Neradová, Lucie Hochmalová.
Viac info..


  PREDSTAVENIA DIVADLA GUnaGU  
Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9
Vstupenky v sieti Ticketportal a hodinu pred predstavením na mieste.

7. 7., 20.00 HEREČKY, komédia podľa skutočnej udalosti, na súkromný kurz herectva sa prihlásia bývalá štátna úradníčka, poisťováčka a prekladateľka. Nechcú sa stať herečkami, ale chcú si len vyriešiť problémy s mužmi, susedmi, partnermi...autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina
Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..

14. 7., 20.00 POSLEDNÍ HRDINOVIA, traja svojrázni klienti domova dôchodcov vo svojich predstavách prežívajú oveľa významnejší život, ako v skutočnosti, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Jozef Vajda, Gabriela Dzuríková, Viktor Horján, Lujza Garajová Schrameková, réžia: Mariana Luteránová.
Viac info..

21. 7., 20.00 MUTANTI, čierna komédia o prvých a aj posledných veciach štvorpercentného človeka, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Csongor Kassai, Viktor Horján, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..

4. 8., 20.00 MUŽI SA MINULI, čierna komédia o manželstve. S mužmi ťažko, bez nich ešte ťažšie. Autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.
Viac info..

11. 8., 20.00 MUTANTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Csongor Kassai, Viktor Horján, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..

18. 8., 20.00 MILUJEM SVOJ MOBIL, potrebujeme ešte priateľov, manželky, milencov, milenky, keď máme svoje smartfóny? Autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..

25. 8., 20.00 ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, jemná komédia o nekriticky milujúcej matke, ktorá sa nedokáže zmieriť s tým, že jej syn už dávno nie je dieťaťom. Matka stále hľadá pre syna ženu, ktorá by z neho urobila muža netušiac, že on už dávno tajne žije s jej priateľkou zo školy, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Darina Abrahámová, Natália Puklušová, Viktor Horján, réžia: Marián Amsler.
Viac info..

28. 8., 20.00 MUTANTI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Csongor Kassai, Viktor Horján, Zuzana Šebová, réžia: Viliam Klimáček.
Viac info..
  PREDSTAVENIA DIVADLA LA KOMIKA  
Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska 9
Vstupenky v sieti Ticketportal a hodinu pred predstavením na mieste.
Predstavenia nie sú vhodné pre divákov mladších ako 15 rokov!

2. 7., 20.30 TOP SECRET, bláznivá hudobná komédia. Na zámku tajomného Markýza sa dejú zvláštne veci, najmä s mladými devami, skúšajúcimi svoje šťastie na ceste za lepším životom. Komédia plná skvelých hereckých a speváckych výkonov, farebných kostýmov a nikdy nekončiaceho humoru, , hrajú: Mirka Partlová, Karin Haydu, Tomáš Palonder/ Lukáš Dóza, Števo Martinovič, autor a réžia: Karol Vosátko.
Viac info..

9. 7., 20.30 POSLEDNÝ MOLITAN, komédia z prérie. Medzi skalnatými vrchmi a riekou Rio Pecos, tam, kde sa delí svet bielych tvárí na bledé a ešte bledšie a divoký západ je ešte ďaleko, sa potvrdilo, že medzi mužmi a ženami sa dejú naozaj veľmi prapodivné veci. Táto legenda sa zrodila ešte pred mnohými západmi slnka a to v časoch, kedy kultúra bieleho človeka nezasahovala do životov červených tvárí. Hrajú: Karin Haydu, Štefan Martinovič, Marcel Nemec, Elena Podzámska, autor a réžia: Karol Vosátko.
Viac info..

16. 7., 20.30 ENGLISH DVOJKA, nová krv. Voľné pokračovanie kultového trháku English is easy Csaba is dead. Mafiáni opäť ožívajú a podsvetie vyčíňa, ale v novom šate. Nová krv mafiánov prichádza v podaní mladej lákavej hereckej generácie. Hrajú: Peter Brajerčík, Tomáš Palonder, Štefan Martinovič, Lukáš Dóza, Marcel Nemec, Miroslav Málek, Igor Rattaj a Renáta Ryníková, autor a réžia: Karol Vosátko.
Viac info..

6. 8., 20.00 SPROSTITÚTKY, komédia s príchuťou trpkosti. Viete, čo je to Geisha? A viete, že s nimi môže byť aj celkom sranda a že sú to také isté ženy ako ktorékoľvek ostatné? Majú svoje životy, sny a túžby, svoje tajomstvá, sklamania a radosti... Hrajú: Zuzana Vačková, Elena Podzámska, Renáta Ryníková, Miro Málek, autor a réžia: Karol Vosátko.
Viac info..

20. 8., 20.00 MODELKY, čierna komédia. V Modelkách 2 čaká divákov ironický pohľad do života medzinárodných celebrít a svetové hity. Piesne sa striedajú s činohernými scénami, módnymi vstupmi reálnych modeliek a videoprojekciou, to všetko dizajnované humorom Karola Vosátka. Hrajú: Karin Haydu, Tomáš Palonder, Fany, Mirka Partlová.
Viac info..

27. 8., 20.00 TRI A POL CHLAPA, kabaret. Traja chlapi, pričom každý z nich je iný, ale niečo ich predsa len spája! Smrteľnú dávku humoru a hudby zažijete v nesmrteľnom žánri kabaretu, v jedinečnom predstavení divadla LA KOMIKY, v ktorom sa predstavia Roman Pomajbo, Tomáš Palonder a Števo Martinovič vždy so zvláštnym hosťom, ktorý bude prekvapením večera. Autor a réžia: Karol Vosátko.
Viac info..
  LITERÁRNY KLUB  
Nádvorie Zichyho paláca Ventúrska 9
Bližšie info literarnyklub.sk
Vstup voľný.

6. 7., 18.00 LITERÁRNY KLUB
Literatúra: Dušan Mitana - Patagónia, číta: Robert Roth, hudba: Vladislav Slnko Šarišský. Premiéra seriálu audiopoviedok Dušana Mitanu.

13. 7., 18.00 LITERÁRNY KALENDÁR
Literatúra: John Milton - Stratený raj, hudba: Martin Geišberg. Literárny kalendár pri príležitosti vydania prvého slovenského prekladu jedného z najvýznamnejších literárnych diel v histórii Stratený raj (vyd. Modrý Peter). V diskusii o kultovom epose sa predstavia prekladateľ Marián Andričík a vydavateľ Peter Milčák, moderuje Dado Nagy.

20. 7., 18.00 NOVÁ DOBA BÁSNÍ
Hudba: Katarína Máliková. Poetické pásmo venované najnovšej domácej poézii. Moderuje Michal Tallo.

27. 7., 18.00 DEZORIENT EXPRESS
Literatúra: Mohamed Šukri - V čase omylov, číta: Dušan Cinkota. Prezentácia knihy popredného marockého spisovateľa Mohameda Šukriho V čase omylov (vyd. BRaK). V diskusii sa predstaví prekladateľ Marek Brieška, moderuje Mário Gešvantner.

3. 8., 18.00 ARTDEBUT
Literatúra: Karlos Kolbas - Všetko alebo znič; Dominka Madro - Svätyne, číta: Pavol Šimun, hudba: Blanch. V programe Artdebut predstavujeme mladých umelcov. Krst knihy Všetko alebo znič od debutujúceho autora Karlosa Kolbasa a prezentácia debutu Svätyne od Dominky Madro (vyd. K. K. Bagala). Svoju tvorbu odprezentuje aj mladá slovenská hudobníčka Blanch, ktorej na jeseň 2019 vyšiel debutový album Delusion, moderuje Viliam Nádaskay.

10. 8., 18.00 KAPITALKS
Diskusné podujatie mesačníka Kapitál.

17. 8., 18.00 LITERÁRNY KLUB
Literatúra: Václav Pankovčín, číta: Boris Farkaš, hudba: Zuzana Homolová. Premiéra seriálu audiopoviedok Marakéš (Šicke me naše).

24. 8., 18.00 LITERÁRNY KLUB
Literatúra: Madeline Vadkerty - Slovutný pán prezident (Listy Tisovi), číta: Zuzana Mauréry, hudba: Mojše Band. Diskusia s americkou autorkou žijúcou v Bratislave Madeline Vadkerty a spoluautorom Jánom Púčekom o knihe Slovutný pán prezident (vyd. Absynt). Moderuje Michal Hvorecký.


  HUDBA NA NÁDVORÍ ZICHYHO PALÁCA  
Nádvorie Zichyho paláca Ventúrska 9
Predpredaj vstupeniek online Ticketportal a na mieste hodinu pred koncertom, kde je možné si uplatniť zľavu.

23. 7., 18.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie, vstup voľný.
30. 7., 18.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie, vstup voľný.
31. 7., 20.00 IL CUORE BAROCCO - Viva Vivaldi, vstup voľný.
13. 8., 20.00 VIENNESE GROUP „COBARIO“, jazz, vstup voľný.
03. 9., 20.00 THE VIOLINISTS, najkrajšie melódie v podaní huslistov bratov Jablokovcov
Vstupné: 5 €, seniori a ZŤP 3 €.
10. 9., 20.00 KORUNOVAČNÝ KONCERT, Ensamble Thesaurus Musicum, vstup voľný.
16. 9., 18.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie, vstup voľný.


  KONCERTY NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ, altánok  

05. 7., 18.00 AFRODITÉ, populárne a známe melódie
12. 7., 18.00 MARIÁN BANGO, melódie práve pre vás!
19. 7., 18.00 CREEDANCE REVIVAL, rock 80. a 90. roky
26. 7., 18.00 PÁNI BRATIA, známe populárne i ľudové piesne
02. 8., 18.00 MUZIKANTI, tradične netradičné hudobné zoskupenie
09. 8., 18.00 MARIANA GELENEKY, RICHARD TAMÁS, MOB, opereta
16. 8., 18.00 TASTE OF BRASS, swing, 60. a 70. roky
23. 8., 18.00 MUSICA DOMESTICA, sláčikové kvarteto, mix melódií

Pri soche Hviezdoslava
9. a 23. 7., 17.00 DYCHOVÁ HUDBA SPOJÁR


  VÝSTAVY  

OBRAZY, Pavol Cesnak
Maľba, trvanie do 11. 7., otvorená utorok - sobota 15.00 - 19.00, Galéria F 7, Františkánske námestie 7.

DO KRUHU, Daniel Bidelnica
Autor sa prezentuje najnovšími dielami, ktoré všetky vznikli v poslednom období. Sú to obrazy v kruhových formátoch a objekty, ktoré charakterizujú Bidelnicové snahy o vyjadrenie pocitu prítomnosti. V obrazoch sa prezentuje snahou o harmóniu formy, farby a idei. Jeho reč je abstraktná, kontrastná, ale v konečnom dôsledku pôsobí harmonicky. Kurátorka PhDr. Dagmar Kudolaniy - Srnenská Ph.D, otvorená utorok - nedeľa 13.00 - 18.00, trvanie 1. 7. - 30. 7., Staromestská galéria Zichy, Ventúrska 9.

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020
Kolíska výtvarného umenia, v ktorej sa rodí Tvorba.
Výstava krajského kola celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Bratislavský samosprávny kraj. Vyhlasovateľ Národné osvetové centrum v Bratislave, organizátor Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, pod záštitou starostky Bratislava-Staré Mesto. Trvanie 3. - 30. 7., otvorená pondelok - piatok 9.00 - 18.00, sobota 13.00 - 18.00, Zichyho palác, Ventúrska 9.
Viac info..

TÓNY, TVARY, HRY, Miloslava Salanciová
Hudba v obrazoch, trvanie 14. 7. - 1. 8., otvorená utorok - sobota 15.00 - 19.00, Galéria F 7, Františkánske námestie 7.

DE NATURA SONORIS, Robert Polansky
*1959, Kremnica, v 70. a 80. rokoch 20. storočia vstupuje ako mladý adept umenia na slovenskú výtvarnú scénu. V týchto rokoch sa stretáva a komunikuje s viacerými konceptuálnymi umelcami. Vo svojich dielach vraví o subjektívnom prežití duchovnej i materiálnej podstaty bytia, zdanlivo jednoduchých, ale vypovedajúcich o objektívnych zákonitostiach princípov harmónie. Autor kladie vo svojich prácach veľký dôraz na farebnosť - kontrastnú, výbušnú, ale súčasne citlivo vyváženú v tom - ktorom námete. Keď chceme poňať kompozíciu diela minimalisticky, začíname vnímať priestor - nekonečna a súčasne detailu, ktorý nás vtiahne do motívu a subjektu vyrieknutého autorom, PhDr. Marta Hučková - kurátorka. Trvanie 4. 8. - 30. 8., otvorená utorok - sobota 14.00 - 18.00,  Staromestská galéria Zichy, Ventúrska 9.

SPOMIENKY NA LETO
Výstava Asociácie výtvarných umelcov ARTE, vystavujúci: Ludmila Pan, Vladislava Iakovanko, Olga Panko, Kateryna Ivonina, Viktor Lysenko, Begishtva Nataliya, Julia Zvezdnaja, Anastasia Levchenko, Olga and Valentina Pigovych, Mikola Bodnar, Iana Tovalovich, Anna Freudenthaler, Dmitry Chaus, Tanya Senchenko, Kate Grishakova, trvanie 4. 8. - 27. 8., otvorená pondelok - piatok 9.00 - 18.00, sobota 13.00 - 18.00, Zichyho palác, Ventúrska 9.

DURNÉ KONE V ROZMARÍNE, Nicole Koleková
Socha, kresba, trvanie 4. 8. - 22. 8., otvorená utorok - sobota 15.00 - 19.00, Galéria F 7, Františkánske námestie 7.

KRESBY A ZÁZNAMY, Dana Sochorová
Kresba, maľba, trvanie 25. 8. - 19. 9., otvorená utorok - sobota 15.00 - 19.00, Galéria F 7, Františkánske námestie 7.

MALÉ FORMÁTY
Vystavujúci autori:
Eduard Antal, Elvíra Antalová, Mária Balážová, Milan Bočkay, Klára Bočkayová, Miroslav Cipár, Milan Dobeš, Rudolf Fila, Viktor Hulík, Jozef Jankovič, Dušan Kállay, Alojz Klimo, Tamara Klimová, Vojtech Kolenčík, Tamara Kolenčíková, Július Koller, Otis Laubert, Juraj Meliš, Marián Meško, Igor Minárik, Vladimír Popovič, Peter Roller, Peter Rónai, Veronika Rónaiová, Andrej Rudavský, Rudolf Sikora, Ján Švec, Dezider Tóth, Miloš Urbásek, Robert Urbásek, Jana Želibská.
Niektorí umelci uprednostňujú prácu v malých formátoch. Na priestore niekoľkých centimetrov štvorcových sú schopní zobraziť svoje posolstvo či vyjadriť závažnú informáciu. Trvanie do 26. 7., utorok - sobota 13.00 - 18.00, Galéria Z, Ventúrska 9.

ALEXANDER REHOROVSKÝ
Víťaz v Kategórii - každodenný život SLOVAK PRESS PHOTO 2019. Trvanie do 13. 8., utorok a streda 13.00 - 17.00, štvrtok 13.00 - 18.00, prvá a posledná sobota mesiaca 13.00 - 18.00, Galéria Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO, Zichyho palác, Ventúrska 9.

Výtvarné aktivity
6., 13., 20. a 27. 7., 17.00 - 20.00
KRESLÍME V ULIČKÁCH STARÉHO MESTA
, plenér.

Piaty ročník kreslenia v uličkách historického centra Bratislavy odborne povedie akademický maliar Dušan Sekela. Každý účastník dostane ceruzky, papiere, gumu, skladaciu stoličku a plenérový ľahký stojan.

Všetko zabezpečí organizátor - Staromestský ateliér, Zichyho palác, Ventúrska 9.

Poplatok za jedno stretnutie 5 €.

Nutná registrácia na tel.: 0911 238 714
Online prihlasovanie na www.staremesto.sk/kurzy


  MAXIŠACH  
Šachovnica v dlažbe na Hviezdoslavovom námestí pri altánku,
piatok 15.00 - 20.00, sobota 14.00 - 20.00, trvanie 3. 7. - 29. 8., vstup voľný!
Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14
Podrobné informácie na: facebook.com/skolska14, staremesto.sk

  DIVADLÁ PRE DETI V DIVADELNEJ SÁLE  
V divadelnej sále na Školskej 14

6. 7., 10.00 FEDOR Z KRAJINY MALA
Divadlo Na hojdačke, autorská rozprávka o chlapcovi, ktorý sa tak veľmi bál všetkého, že si prial zmenšiť sa, aby ho nikto viac nevidel, pre deti 4 - 8 rokov.
Viac info..

13. 7., 10.00 TESLA A PRIATELIA
Divadlo Spozavoza, činoherno - bábková inscenácia podáva vtipno - edukačným spôsobom rozšírenie znalostí o fyzike, pre deti od 8 rokov.
Viac info..

20. 7., 10.00 ANNA
Divadlo Veteš, divadelné predstavenie na motívy L. M. Montogomery: Anna zo zeleného domu, pre deti od 9 rokov.
Viac info..


  INTERAKTÍVNE DIVADELNÉ PREDSTAVENIA PRE DETI V MEDICKEJ ZÁHRADE  
V prípade zlého počasia v divadelnej sále Školská 14.

27. 7., 10.00 JEDNOROŽEC, EDUdrama
03. 8., 10.00 ČARODEJNICE, EDUdrama
10. 8., 10.00 PRÍŠERKY Z KUFRÍKA, EDUdrama
17. 8., 10.00 MALÝ SAMURAJ, EDUdrama
24. 8., 10.00 VEĽRYBIA SPEVÁČKA GRÉTA, EDUdrama

1. 8., 16.00 ZAHRAJME SI ROZPRÁVKU, divadelné štúdio Omnibus, pre deti od 3 rokov. Divadelný workshop pre malých a veľkých. Divadelné premeny na rozprávkových hrdinov, jazykolamy a pesničky, informácie a prihlasovanie na: FB/omnibustheater, facebook.com/skolska14
  CVIČENIE POD STROMAMI V MEDICKEJ ZÁHRADE  
Vstup je voľný, počet miest je obmedzený. V prípade nepriaznivého počasia sa necvičí!

2. 7., 16.30 TELOHRA PRE DETI, otvorený workshop tanečno - pohybových hier
2. 7., 18.30 TELOHRA PRE DOSPELÝCH, otvorený tanečno - pohybový workshop ch hier, informácie a prihlasovanie na telohra.sk

9. 7. a 25. 8., 10.00 ČCHIKUNG - CVIČENIE PRE ZDRAVIE A POHODU, lektor: Ladislav Horniak
16. 7., 10.00 PILAKALAJOGA V STOJI, lektor: Anka Repková
23. a 30. 7., 10.00 TAIČI, lektor: Marika Delmárová
4. 8., 10.00 TAIČI, lektor: Ľubomír Cisár
11. a 18. 8., 10.00 TAIČI ČIKUNG SIBASHI, lektor: Ria Bakošová
Každý letný utorok o 18.00 TAIČI STUDNIČKA, lektor: Ľubomír Cisár
Každý letný štvrtok o 17.00 PILAKALAJOGA, lektor: Anka Repková

25. 7.; 8. a 15. 8., 17.00 MAĽOVANIE PAINTPEOPLE v Medickej záhrade
Zážitkové maľovanie pre skúsených aj neskúsených maliarov, prihlasovanie na paintpeople.skStaromestské centrum kultúry a vzdelávania, Pistoriho palác, Štefánikova 25

7. 7., 18.00 NEMCI V STAREJ BRATISLAVE, prečo Langobardi ešte neboli nemci? Bol Zothmund prvý prešporský potápač? Ako vyzerá najstarší zoznam obyvateľov? Znamenal rok 1945 koniec nemeckých prešpurákov? Prednáška sprievodcu Juraja Šedivého organizovaná OZ Bratislavské rožky, vstupné: 2 €, kapacita sály obmedzená.

13. 7., 15.00 BESEDY U PISTORIHO, Úspešné starnutie? Dá sa to!
Prednáška spojená s tréningom pamäte, trénerka a lektorka: Alexandra Palkovič, vstup voľný do naplnenia sály.

16. 7., 18.00 ERIK ROTHENSTEIN BAND, koncert jazzovej hudby,
vstupné: 5 €, kapacita sály obmedzená.

23. 7., 16.00 HISTÓRIA KAŽDODENNOSTI S KATARÍNOU NÁDASKOU, Zvyky a rituály obyvateľov Prešporku (koniec 19. a začiatok 20.storočia), obrazom i slovom prednáša historička a etnologička Katarína Nádaská, vstupné: 2 €, kapacita sály obmedzená.
 
10. 8., 15.00 BESEDY U PISTORIHO, Zdravotný koučing, dôležitosť rozprávania sa o zdravotných problémoch, koučovanie v oblasti zdravia pomáha v ťažkých životných situáciách, keď sa musíme rozhodovať v záujme svojho zdravia a mobilizovať všetky sily, aby sme situáciu zvládli, besedu vedie akreditovaná koučka: Mgr. Eva Bolemant, vstup voľný do naplnenia sály.

17. 8., 15.00 BESEDY U PISTORIHO, Záhady mozgu, ako aktivovať potenciál pamäte a ako ovplyvniť jeho fungovanie, prednáška spojená s tréningom pamäte, trénerka a lektorka Alexandra Palkovič, vstup voľný do naplnenia sály.

26. 8., 15.00 MOJE LÁSKY, Alžbetínske naivné divadlo, autorská úprava hry Mira Gavrana Lásky Georgea Washingtona, účinkujú: Darina Stellerová, Jana Pavešicová, František Šatan, na pozadí historickej osobnosti 1. amerického prezidenta Georgea Washingtona, autori riešia komplikované životné vzťahy, ktoré sú bežne známe pod pojmom manželský trojuholník, vstupné: dobrovoľné, kapacita sály obmedzená, réžia: František Šatan.
Viac info..


  PRE DETI  

12. 7., 10.30 PINOCCHIO, Divadlo zkufravon, náš Pinocchio nie je drevený ani papierový. Je živý! Kedysi síce býval riadne poleno a robil si čo chcel, ale my sme s ním mali trpezlivosť a verili, že sa raz stane naozajstným chlapcom. Nakoniec Pinocchio je v každom z nás. Scenár a réžia: Andrej Šoltés, hrajú: Andrej Šoltés a Michal Rosík/ Miloš Kusenda, vstupné: deti 3 € od troch rokov, dospelí 2 €, kapacita sály obmedzená.
Viac info..

26. 7., 10.30 PIRÁTOV SYN, Divadlo MaKILE, čo spraviť ak je tvojím oteckom strašlivý pirát Chimenéz? A Ty pirátom nechceš byť, ale svojho ocka veľmi ľúbiš? Vyberieme sa hľadať poklad i puto medzi ockom Chimenézom a synčekom Kikulórom... vstupné: deti 3 € od troch rokov, dospelí 2 €, kapacita sály obmedzená.
Viac info..

9. 8., 10.30 FEDOR Z KRAJINY MALA, Divadlo Na hojdačke, autorská rozprávka o chlapcovi, ktorý sa bál všetkého, že si prial zmenšiť sa, aby ho nikto viac nevidel. Zrazu ho po pleci poklepe mravec...scenár a réžia: Matej Feldbauer, dramaturgia: Michal Legíň, hrajú: Róbert Mátuš a Šimon Fico, vstupné: deti 3 € od troch rokov, dospelí 2 €, kapacita sály obmedzená.
Viac info..

16. 8., 10.30 MILÁČIK, Divadlo Jaja, jedného dňa sa narodil Miláčik. Ako ho ľúbili, tak sa o neho starali. Ako rástol, rástli aj jeho nároky...Príďte sa pozrieť na NOVÉ predstavenie z Jajateliéru a zabavte sa spolu s Jajou a celým ansámblom, scenár a réžia: Divadlo Jaja - Jaja Pokorná Kelemenová, vstupné: deti 3 € od troch rokov, dospelí 2 €, kapacita sály obmedzená.


  VÝSTAVY  
Otvorené utorok - piatok 12.00 - 19.00, sobota - nedeľa 15.00-19.00, vstup voľný.

RETROSPEKTÍVA, Bienále divadelnej fotografie a jej víťazi (2016, 2018)
Divadelný ústav a SCKaV Pistoriho palác, vernisáž 8. 7., 18.00, trvanie do 14. 8. 

IN HIDE AND SEEK-ŽUŽU SUZAN GÁLOVÁ
Autorská výstava mladej umelkyne, ktorej minimalistická ilustračná tvorba spája digitálne a tradičné formy techniky v zameraní na ženu, ekológiu i svet zvierat, posledných 6 rokov žila a tvorila v Sydney, vernisáž 9. 7., 18.00, trvanie do 31. 7., vstup voľný.

MARTINA ŠIMKOVIČOVÁ
Autorská výstava sa formou konceptuálneho dokumentu venuje vzťahu inteligencie, úspechu a očakávaní spoločnosti. Projekt podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia, vernisáž: 4. 8., 18.00, trvanie do 23. 8.


  STAROMESTSKÁ KNIŽNICA  
Blumentálska 10/a

Letný výpožičný čas:
Blumentálska 10/a a pobočky Karadžičova 1, Panenská 1, Záhrebská 8, Západný rad 5:
Pondelok:    13.00 – 17.00 h
Utorok:    10.00 – 14.00 h
Streda:    13.00 – 17.00 h
Štvrtok:    13.00 – 17.00 h
Piatok:    10.00 – 14.00 h

Donáška kníh seniorom
Služba pre imobilných seniorov nad 60 rokov s trvalým bydliskom v bratislavskom Starom Meste.

Letná čitáreň v Medickej záhrade
júl - august nebude v prevádzke


Podujatia v priestore letnej čitárne v Medickej záhrade

8. 7., 15.30 MINISTERSTVO NÁPADOV
Divadielko pre deti, hrá: Martin Daniš.

29. 7., 15.30 MÔJ STRAKATÝ SMIECH ALEBO AKO SOM SA STAL SILNÝM
Na motívy knižky Daniela Rušara Strakáč a Tíoni, hrá: bábkoherec Lukáš Tandara v spolupráci s n.o. Osmijanko.

12. 8., 15.30 POSTRACH SAMKO
Divadlo Neline, s finančnou podporou o. z. Milujem knihy/Amo libris.

19. 8., 15.30 STOLČEK, PRESTRI SA!
Divadlo Neline, s finančnou podporou o. z. Milujem knihy/Amo libris.

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na www.starlib.sk


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.