Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FILM

SAMOTÁRI /Samotáři/

ČR/SR | 2000 | komédia | 103 min.

Réžia: David Ondříček
Hrajú: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov nejml., Labina Mitevska, Ivan Trojan, Jiří Macháček, Mikuláš Křen, Dana Sedláková
+ Zdieľať akciu
NAJBLIŽŠIE PREDSTAVENIA
25.09. Piatok , 20:00 , Kino Lumière (Bývalé Charlie centrum), Bratislava

O FILME

„Já jsem myslel, že teď spolu budeme chodiť, ale kluci z kapely mi řekli, že už jako, že už jako jednu holku mám...“ Príbeh siedmich ľudí, ktorí hľadajú šťastie, lásku a ideálny vzťah. Toto hľadanie je však často spojené so smútkom a trpkosťou. V tragikomédii, nominovanej v deviatich kategóriách na Českého leva, sa predstaví J. Schneiderová, L. Mitevska, J. Macháček (Český lev), I. Trojan a ďalší.

Dej:
Film ukazuje vzájomne sa prelínajúce životy siedmich mladých ľudí počas niekoľkých dní. Každý z nich niečo chce, avšak hoci nevie, čo presne, snaží sa to dosiahnuť o to usilovnejšie a rýchlejšie. Vo vnútri si všetci pripadajú sami uprostred davu, bezmocne vláčení zlomyseľným osudom vo vnútri svojich ekonomicky pohodlných životov.

Réžia:
Režisér a producent David Ondříček natočil ako prvý hraný celovečerný film Šeptej“, s ktorým sa zúčastnil tridsiatich zahraničných filmových festivaloch a získal nomináciu na Tiger Award na MFF v Rotterdame (bol zaradený medzi 15 najlepších začínajúcich svetových tvorcov). Jeho druhý celovečerný film „Samotáři“ vznikol na námet Petra Zelenku, dvojnásobného držiteľa Českého leva za film „Knoflikáři“. Následne natočil Ondříček film „Jedna ruka netleská“.

Ocenenia:
2001 - Český lev za Najepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (J. Macháček)
2000 - Finále Plzeň: Cena študentskej poroty za najlepší film, Zvláštne ocenenie poroty FICC, Zvláštne ocenenie zahraničnej poroty
2000 – Cena diváka na MFF v Thessaloniki
2000 – Cena diváka na MFF vo Varšave
2000 – tri ocenenia v rámci Mannheim Heidelberg IFFI
Kino Lumière (Bývalé ..., Špitálska 4, Bratislava
25.09. Piatok, 20:00, Kino Lumière (Bývalé ..., Špitálska 4, Bratislava
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.