Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

ROBERT BARCA - SME V TOM SAMI

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Fotografická výstava dokumentárneho fotografa predstavuje autorovu tvorbu posledných rokov. Výstava sa skladá z dvoch súborov. Prvý súbor predstavuje osobný dokument, ktorý sleduje život dvoch kamarátov počas desiatich mesiacov v tmavej izolácii na predmestí stredne veľkého škandinávskeho univerzitného mesta. Ďaleko od svojich blízkych a toho, čo sa deje doma. Každý s vlastnými ťažkosťami a problémami. Druhý súbor je výberom z autorovej tvorby. Naše prostredie a verejný priestor, v ktorom sa dnes a bežne zdržujeme, sú vizuálne atraktívne, dizajnovo pôsobivé, farebné a svieže, nabádajúce k plnohodnotnému zážitku. Namiesto duševnej katarzie a pocitu krásy sa však často dostaví skôr prázdnota a ťaživá samota.

Voľný fotograf Robert Barca (1993) sa narodil v Bratislave. Študoval medzinárodné vzťahy a rozvoj v Brne, v Prahe, v Holandsku, v Dánsku a v Číne. Už počas strednej školy sa začal venovať fotografii a v súčasnosti je študentom druhého ročníka na Institutě tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opave. S reportážnou fotografiou sa lepšie zoznámil počas práce v časopise .týždeň, kde pôsobil aj ako externý fotograf. Jeho fotografie boli uverejnené vo viacerých slovenských a českých médiách. Vo svojej tvorbe sa čoraz viac venuje dokumentárnej fotografii. V roku 2017 získal 1. cenu v kategórii Aktualita v súťažiach Slovak Press Photo a Czech Press Photo za súbor Áno Erdoganovi, Nie demokracii, ktorý bol zaradený aj do užšieho výberu Kolga Tbilisi Photo 2018. V roku 2018 získal v rámci Slovak Press Photo 1. cenu v kategórii Mladí a študenti do 25 rokov za svoj súbor Sme v tom sami a stal sa aj držiteľom titulu Mladý talent roka.

Vernisáž 31. 1., 18.00
Trvanie do 7. 3. 2019
Otvorené: streda a štvrtok 13.00 - 17.00
Miesto: Galéria Nadácie SLOVAK PRESS PHOTO, Zichyho palác, Ventúrska 9
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.