Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

PRESTÁVKA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Viera Čepcová a Peter Čepec – výber z diela (olejomaľba, maľba na hodváb, objekty)

Výtvarník, typograf a galerista Peter Čepec v roku 1995 založil Galériu TYPO&ARS v Bratislave-Vajnoroch, kde zrealizoval už vyše 100 výstav pre 260 výtvarníkov z 30-tich krajín. Okrem galerijnej činnosti sa zaoberá výtvarnou typografiou, počítačovou grafikou, olejomaľbou, keramikou, fotografiou a grafickými technikami. Svoje dlhoročné výtvarné skúsenosti zúročuje spolu s manželkou aj v rámci lektorskej činnosti pri realizácií tvorivých dielní pre deti i dospelých. Maľuje prevažne technikou olejomaľby na plátne, ale venuje sa aj akvarelu, maľbe glazúrami na porcelán a keramiku, ako aj kombinovaným technikám. Tvorba Petra Čepca dlhodobo prebieha v tematicky zameraných cykloch, ktoré sa súbežne vyvíjajú, vzájomne prelínajú, plynulo prechádzajú jeden do druhého – Ulice, Zväčšeniny, Rozprávky, Príroda, Živly, Iné svety, Hudba. Základnou filozofickou líniou jeho kompozícií je priamočiara, čistá, ľahká, niekedy hravá myšlienka. Myšlienka, ktorá zaujme a núti k zamysleniu aj ľudí, ktorí sa výtvarným umením vôbec nezaoberajú. Možno preto je jeho tvorba tak pozitívne prijímaná a je jedno, či sú jeho diela vystavené u nás, alebo v zahraničí. Svoje diela prezentoval na 160 výstavách doma i v zahraničí.

Diapazón tvorby Viery Čepcovej je pomerne široký – venuje sa predovšetkým šperku (drôtené objekty, filigránske šperky a kompozície zo strieborného drôtu a drahých kameňov), ale aj keramike, maľbe na hodváb, tvorbe tapisérií, ako aj knihárskym a grafickým technikám (hydrografia, monotypia, zlatotlač, linoryt).Zaoberá sa však nielen výtvarným umením, ale aj realizovaním tvorivých dielní. Od roku 2003 zrealizovala a lektorsky viedla vyše 850 tvorivých dielní pre deti, kurzov tvorivosti pre dospelých a art-terapií pre zdravotne znevýhodnených. Na podporu tvorivého myslenia, zachovanie kultúrneho dedičstva, výtvarnej zručnosti a fantázie detí založila Združenie deti a umenie (2005). Za svoju prácu získala ocenenia od Slovenskej humanitnej rady a primátora hlavného mesta SR Bratislavy.

Trvanie výstavy: 19. 8. – 22. 11. 2019 
Otvorené: denne mimo sviatkov, vstup na požiadanie
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.