Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
WORKSHOP

POĎ SI KRESLIŤ!

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Vstúpte do letnej herne v Kunsthalle LAB a presvedčte sa, že kreslenie je zábava a tvorivosť je v každom z nás.

Situácia spôsobená koronavírusom priniesla do života galerijných inštitúcií aj rýchle zmeny dlhodobých výstavných plánov. Kunsthalle Bratislava sa na nečakanú situáciu rozhodla reagovať rovnako experimentálnym spôsobom, a to posilnením a zvýraznením vzdelávacej funkcie inštitúcie priamo vo výstavnom priestore. Výkladový galerijný priestor Kunsthalle LAB sa v tejto súvislosti od 27. júla do 13. septembra dočasne zmení na kreatívny ateliér, určený pre rodiny s deťmi.

Ateliér je miesto, kde tvoria umelci. Môže ním byť aj mesto, ulica či príroda. V galériách sú ateliéry špecifické zóny – herne vyhradené tvorivému experimentu pre každého z nás. Na otvorenú herňu pre rodiny sa počas leta premení aj Kunsthalle LAB, kde budú môcť deti aj dospelí tvorivo naplniť čas letných prázdnin.

Návštevníci a okoloidúci chodci si v priestore Kunsthalle LAB už zvykli na rôzne experimentálne podoby súčasného umenia. Tento komunikatívny bezbariérový priestor, v ktorom vďaka skleneným stenám mizne hranica medzi interiérom a exteriérom, sme sa rozhodli dočasne premeniť a ponúknuť ho verejnosti ako komunitné miesto aktívneho oddychu a tvorivých aktivít venovaných kresbe.

Nové využitie priestoru vychádza zo vzdelávacej funkcie Kunsthalle Bratislava, na ktorú kladie dôraz od svojho vzniku - prostredníctvom mediátorov, ktorí komunikujú s návštevníkmi výstav, vzdelávacích programov zameraných na deti a školy pod názvom Kunsthalle KIDS, špecifického programu Detský mediátor, pravidelne publikovaných tzv. detských sprievodcov k výstavám, workshopov pre dospelých Experiment Umenie, prednášok a diskusií.

“Vysunutím ateliéru (ktorý je počas roka situovaný vo vnútri budovy) do viditeľného priestoru Kunsthalle LAB chceme umožniť prístup aj tým návštevníkom, ktorí za umením bežne nechodia a predstaviť galériu ako komunitné a živé centrum hravého vzdelávania a rozvoja tvorivosti, ktorá nie je len doménou umelcov. Sprístupnením herne zároveň reagujeme na aktuálnu situáciu po neplánovanom útlme počas pandémie, keď mnohí z nás ostávajú prázdninovať doma. Preto sme sa rozhodli vytvoriť aktívnu zónu tvorivého oddychu v centre Bratislavy a pozvať rodiny, ale aj každého návštevníka, k opakovanej participácii na projekte, v ktorej môže každý zanechať vlastnú kresbu ako stopu svojej prítomnosti.” hovorí Daniela Čarná.

"Sami sme zvedaví, aké zistenia tento experiment prinesie. Turizmus sa viac-menej zastavil a iba málo ľudí cestuje. Veľmi obmedzená je naďalej aj medzinárodná prevádzka umenia. Rozhodli sme sa preto na chvíľu zmeniť funkciu galérie a upriamiť pozonosť na jej vzdelávací a komunitný potenciál", uvádza Nina Vrbanová, riaditeľka Kunsthalle Bratislava.Kresba je univerzálnym jazykom, ktorému rozumie každý. Spája svet umenia a každodenného života, svet detí a dospelých. Využívame ju takmer v každej profesii a v rôznych oblastiach života. Napríklad, keď chceme niekomu vysvetliť cestu, keď si čmárame pri telefonovaní, alebo pri počúvaní hudby. Žije vlastným životom v zošitoch, na popraskaných múroch, zahmlenom skle či na oblohe. Kresba je nosnou témou herne, kde je dovolené kresliť na stenu a znovu objavovať to, čo vie každé dieťa - kresliť sa dá nielen ceruzkou na papier a kresba nemusí vždy iba zobrazovať, ale dokážeme ňou vyjadriť oveľa viac.

Ateliér Kunsthalle LAB je určený pre rodiny, ale aj návštevníka každého veku, ktorý si chce zaexperimentovať a objaviť hru a tvorivosť ako zdroje aktívneho oddychu. Ateliér je voľne inšpirovaný publikáciou „Nakresli si ovečku. O kresbe ako ju nepoznáte“ a pripravili ho jej autorky a galerijné pedagogičky KHB Daniela Čarná a Lucia Kotvanová.

Výstavné prázdniny v Kunsthalle LAB = tvorivé Prázdniny v LAB-e pre deti aj dospelých!

POĎ SI KRESLIŤ!
Prázdniny v Kunsthalle LAB

Kunsthalle LAB
27. júla — 13. septembra
Pon: 10:00 – 19:00
Uto: zatvorené
Str – Ned: 10:00 – 19:00
Vstupné dobrovoľné
Autorky projektu:
Lucia Kotvanová, Daniela Čarná

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.