Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

OTO BACHORÍK - MONUMENTY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú v rámci otvorenia Kultúrneho leta v Ružinove na vernisáž obrazov Ota Bachoríka do Ružinovskej galérie. Výstava bude sídliť v priestoroch Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok, 2. júla 2019 o 18.00 hod.

Oto Bachorík
Sochár Oto Bachorík nás znova a znova prekvapuje výrazovou škálou i jedinečnosťou svojej sochárskej reči. Oblé línie a abstrahované formy jeho sôch evokujú dávne archetypy, odvodené od prastarých ľudských mýtov a sú plné tajomnej mágie a očakávaní. Rezonuje v nich dráždivý kontrast expresívneho a lyrického i reálneho a abstraktného a napriek tomu vyžarujú neskonalý pokoj a dávajú nám pocit návratov do lona prírody. Práve príroda a človek sú určujúcimi východiskami Bachoríkovej inšpirácie, ktorej zostal verný celé desaťročia. Jeho tvorba je zrkadlom jeho intelektu a vnútorného sveta a cez symboly a metafory tlmočí obraz nekonečného priestoru, v ktorom žijú jeho sochy – veľkolepé postavy, hlavy, zvieratá, vtáky, ryby, architektúry i mystické objekty.

Oto Bachorík vyznáva klasické sochárske materiály, ale predovšetkým bronz, v spracovaní ktorého dosiahol jedinečné majstrovstvo. Práve preto ako vlastnú výzvu postavil pred seba priam heroickú úlohu – rovnakým spôsobom pokoriť prastarý sochársky materiál – drevo. A tak v priebehu necelých dvoch rokov 2013 – 2014 vytvoril kolekciu mimoriadne pôsobivých, monumentálnych drevených skulptúr s čistými tvarmi a s prísnymi a pevnými líniami.

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a Facebooku Cultus Ružinov.

FB: https://www.facebook.com/events/362016341152202/  
WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/oto-bachorik-ruzinovska-galeria-vernisaz/

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.