Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

OBLOŽENÝ KLAVÍR č. 25

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Viera Čepcová /  Peter Čepec /  Květa Fulierová / – výber z tvorby.
 
VIERAČEPCOVÁ (*1957) – lektorka, výtvarníčka a riaditeľka firmy TYPOARS, s.r.o. (komplexné služby pre polygrafiu) absolvovala SPŠ grafickú v Bratislave. Venuje sa výtvarnej činnosti v oblasti keramiky, maľby na hodváb, kombinovaných techník, drotárstva a šperkárstva, ako i lektorskej činnosti v oblasti výtvarných a umeleckých remesiel. Absolvovala viaceré odborné kurzy zamerané na paličkovanie, vitráž, výtvarné spracovanie drôtu a šperku.
Spolu s priateľmi založila v roku 2005 o.z. Združenie deti a umenie, v rámci ktorého v Galérii TYPO&ARS zorganizovala doteraz 852 tvorivých dielní pre deti a kurzov tvorivosti pre dospelých, zameraných nielen na rozvoj tvorivého myslenia a tvorivej činnosti, ale aj na zachovanie kultúrneho dedičstva a rozvoj tradičných umeleckých remesiel. Do tvorivých dielní zapája aj zdravotne postihnuté deti s cieľom rozvoja ich psychiky a motoriky, ako aj ich lepšieho začlenenia do kolektívu. V roku 2008 získala ocenenie od Slovenskej humanitnej rady za realizáciu art-terapií pre zdravotne znevýhodnených spoluobčanov.
 
PETERČEPEC (*1954) – výtvarník, typograf a galerista. Absolvovent SPŠ grafickej a Univerzity Komenského. Zakladateľ firmy TYPOARS (1990) a niekoľkých výtvarných združení. Venuje sa olejomaľbe, keramike, fotografii, počítačovej grafike a výtvarnej typografii. Svoje práce prezentoval na 160 výstavách ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Obrazy má roztrúsené vo viacerých súkromných zbierkach na Slovensku, v Česku, Belgicku, Bulharsku, Francúzsku, Kanade, Luxembursku, Nemecku, Rakúsku, Taliansku, Španielsku, v USA a Vatikáne. O jeho tvorbe vyšlo niekoľko monografií: Peter Čepec – cestovateľ po krajinách paradoxov (text Igor Gazdík,1994), Peter Čepec – Iné svety (text Bohumír Bachratý, 2014), Katalóg mojich snov (text Peter Čepec, 2014). Zostavil a vydal aj viacero publikácií z oblasti výtvarnej tvorby.
V roku 1995 spolu s manželkou založil Galériu TYPO&ARS, ktorú doteraz vedie. Na 106 výstavách (z toho 37 medzinárodného charakteru) vystavil práce 260 výtvarníkom z 30 krajín, jeho zásluhou sa galéria začlenila medzi významné galerijné inštitúcie Slovenska. Za svoju prácu na poli šírenia výtvarnej kultúry spolu s manželkou získal od primátora mesta Bratislavy ocenenie „Senior roka 2017“.
 
KVĚTAFULIEROVÁ (*1932, Olomouc, Česko). Absolventka Vyšší školy uměleckého průmyslu v Brne (odd. grafiky) od roku 1960 žije a tvorí v Bratislave. Od roku 1990 je členkou Slovenskej výtvarnej únie a Umeleckej besedy slovenskej. Usporiadala vyše 80 individuálnych výstav doma i v zahraničí. V roku 2008 jej vyšla monografia od Bohumíra Bachratého Květoslava Fulierová — Metamorfózy hudby.
Venuje sa ilustrácii a knižnej grafike, kresbe, voľnej grafike, maľbe, kombinovaným technikám
a fotografii. Počas celej výtvarnej tvorby je jej najväčším inšpiračným zdrojom hudba, príroda a vesmír. Pre tvorbu Květy Fulierovej je príznačné, že v nej nenájdete deformáciu tvarov, drsné videnie a agresivitu. Vždy a v každej téme hľadá a aj nachádza harmóniu, krásu a pokoj. V novších dielach a cykloch spája na svojich grafických listoch grafiku (prevažne monotypiu) s fotografiami do jedného celku.
 
Otvorenie: 7. 12. 2019 o 16.00
Trvanie výstavy: 10. 12. 2019 – 21. 3. 2020
Otvorené: UT – NE od 14.00 do 18.00 alebo na požiadanie
www.typoars.sk

Obrázky:
cepcova – Viera Čepcová: Čakanie, kombinovaná technika, 2018
cepec – Peter Čepec: Víla Amálka, kombinovaná technika, 2012
fulierova – Květa Fulierová: Partitúra B-4, kombinovaná technika, 2018

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.