Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FILM

MIRAGE /Délibáb/

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Maď./SR | 2014 | dráma | western | 99 min.

Réžia: Szabolcs Hajdu
Hrajú: Isaach de Bankolé, Rãzvan Vasilescu, Orsolya Törok-Illyés, Dragoş Bucur, Tamás Polgár, Attila Mokos, Lajos Vörös, Adam Mihál a ďalší
+ Zdieľať akciu

O FILME

Moderný western, ktorý vypovedá o rasizme, rovnoprávnosti, moci a slobode. Maďarsko-slovenský film Mirage v hlavnej úlohe s hollywoodskym hercom Isaachom de Bankolé.

Mirage zobrazuje príbeh afrického futbalistu Francisa, ktorý je na úteku pred spravodlivosťou a nachádza úkryt na farme ďaleko od civilizácie, v srdci maďarskej pusty. Veľmi skoro však zisťuje, že farma je v skutočnosti miestom moderného otrokárstva a vedie ju šéf miestnej mafie. Francisova prítomnosť na ranči odštartuje sled udalostí, ktoré vyvrcholia násilnou vzburou „otrokov“ proti zločineckým „vládcom“. Nepoddajný hrdina Francis sa ocitá uprostred najväčšieho zápasu v jeho živote, v ktorom sa však nehrá o góly, ale o slobodu a hlavne prežitie.

 „Je to akoby Werner Herzog a Jim Jarmusch nakrútili spoločný hommage Sergiovi Leonemu.“
Indiewire.com / Toronto International Film Festival

 
„Film plný akcií známych všetkým fanúšikom westernov či samurajských filmov.   Ale Mirage má niečo naviac. Mystický vrchol smerujúci do posledného slnkom-zapadajúceho záberu.“
Hollywood Reporter 

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.