Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

MILAN SLÁDEK - DUBČEKOVA JAR

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok
Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozýva do Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28, na bratislavskú premiéru  predstavenia o Alexandrovi Dubčekovi.

Inscenácia Dubčekova jar je autorský titul svetoznámeho míma Milana Sládka. Ide o jedinečné predstavenie, ktoré prináša divákom prostredníctvom, pohybu, čierneho divadla  a vizuálneho umenia svedectvo o nebezpečenstve totalitných režimov. Predstavenie je príbehom o sile jednotlivca, ktorý sa dokáže postaviť zlu a to aj za cenu straty osobnej slobody alebo spoločenského opovrhnutia. Predstavenie je silným vizuálnym a pohybovo-hudobným dielom s použitím najmodernejších technológií v kombinácii s tradičnou pantomímou.

Vznik inscenácie súvisí s 50. výročím kľúčovej spoločensko-politickej a kultúrnej udalosti Československa – s Pražskou jarou. Milan Sládek, ako človek sám postihnutý komunistickým režimom spolu s hudobným skladateľom Jozefom Vlkom a ďalšími inscenátormi vzdáva hold Alexandrovi Dubčekovi, najvýraznejšej osobnosti pražských udalostí roku 1968 a medzinárodne rešpektovanému politikovi.

„Pantomíma na Slovensku nemá svoju stálu scénu, profesor Milan Sládek, ako najvýraznejší protagonista tohto žánru, dlhodobo pracuje hlavne v zahraničí. Práve bratislavská premiéra bude prvým krokom k  dlhodobej spolupráci  na  vytvorenie stálej divadelnej platformy. Veríme, že nájdeme podporu aj u štátnych inštitúcii, aby pantomíma mala svoje zaslúžené miesto v slovenskej kultúre“ , hovorí riaditeľka Cultus Ružinov, Andrea Kozáková.

Spoločnosť Cultus Ružinov pripravuje dlhodobú spoluprácu a podmienky na založenie stálej pantomimickej tradície na Slovensku práve vo svojom Spoločenskom dome Nivy.


Bratislavská premiéra inscenácie Dubčekova jar sa uskutoční 14. februára 2019 o 19:00 h.

Vstupenky v sieti TICKETPORTAL.

Milan Sládek
Mím svetového významu, ktorý ovplyvnil tento žáner tak ako nikto iný, autor hier, režisér, riaditeľ divadla a organizátor festivalov, pedagóg a výtvarník, človek divadla par excellence.  Jeho život ovplyvňovalo neustále hľadanie nových možností tohto najstaršieho divadelného umenia. So svojimi predstaveniami navštívil 53 krajín a vytvoril 44 inscenácií. V roku 1998 dostal cenu Ministra kultúry SR za vynikajúcu dlhoročnú prácu a osobný prínos pre slovenskú kultúru a umenie. V roku 2000 mu prezident Rudolf Schuster udelil cenu Ľudovíta Štúra.

FB: https://www.facebook.com/events/326608641526458/
WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/dubcekova-jar-milan-sladek-premiera/
VSTUPENKY: https://www.ticketportal.sk/event/Milan_Sladek_Dubcekova_jar?idp=169612


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.