Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA POLITICKÝCH KARIKATÚR

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Medzinárodná výstava politických karikatúr v Bratislave!
30. júna 2020 o 15:30, Hviezdoslavovo námestie (zo strany Rybného námestia)

Dňa 30. júna 2020 o 15:30 sa na Hviezdoslavovom námestí v časti od Rybného námestia uskutoční vernisáž v rámci putovnej exteriérovej „Medzinárodnej výstavy politických karikatúr“ renomovaných karikaturistov z krajín V4, USA a Nemecka. Svoj kritický a aktuálny pohľad na politiku a spoločnosť predstavia Daryl Cagle (USA), Pavel Reisenauer (ČR), Martin „Shooty“ Šútovec (SR), Klaus Stuttmann (DE), Andrzej Mleczko (PL) a Csaba Varga (HU). Výstava v priebehu roku 2020 postupne navštívi hlavné mestá stredoeurópskeho regiónu a Nemecka. Po výstave v Bratislave, ktorá potrvá do 13. júla 2020, ju budú môcť vidieť návštevníci v Prahe, Berlíne, Varšave a Budapešti.

„Príbeh výstavy sa začal písať v roku 2010 a odtedy navštívila viac ako 30 miest a precestovala desaťtisíce kilometrov. Počas jubilejného ročníka naše pôvodné plány zrušila pandémia Covid 19. Po postupnom zlepšení situácie na Slovensku sme sa spolu so zástupcami mesta dohodli, že po vlne negatívnych udalostí si verejnosť zaslúži aj pozitívne podnety. Základným pilierom projektu je humor. Zároveň situáciu nepodceňujeme a prosíme aj návštevníkov, aby si od seba udržiavali bezpečný odstup, prípadne použili ochranné pomôcky“ dodáva Tomáš Lukačka z OZ Euforion.

Organizátori dúfajú, že ľudia prostredníctvom tejto výstavy ocenia satiru a kritický pohľad, ktorý využívajú novinári a karikaturisti, ako Šútovec, Cagle a ich kolegovia, a pochopia, že slúžia hlavne na to, aby informovali a pobavili širokú verejnosť. Zámerom je aj motivácia našich lídrov k zodpovednosti.

Výstava prezentuje karikatúry politikov naprieč celým politickým spektrom a zároveň je oslavou kritického myslenia a slobodného prejavu. Projektom vo verejnom priestore dávajú organizátori najavo, že kritický pohľad karikaturistov je neoddeliteľnou súčasťou slobodnej tlače a verejného života.

Projekt medzinárodnej výstavy politických karikatúr 2020 bol podporený IVF (International Visegrad Fund)

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.