Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MATEJ PATKA: ZA DEDINOU

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Pozývame Vás na Vernisáž výstavy Za dedinou fotografa Mateja Patku 19. januára o 17.00 do Ticho a spol. Vernisáž bude spojená s premietaním krátkeho dokumentu Radikálne ľudské turné.

Výstava "Za dedinou" zachytáva živelnú dušu a krásu ľudí žijúcich v osadách na východe Slovenska. Kolekcia fotografií vznikla v roku 2018 počas turné punkovej kapely Rozpor a bubnového samba bandu Batucada Bomba v štyroch rôznych osadách, ktorými sú Nižný Tvarožec, Moldava nad Bodvou, Chminiansjke Jakubovany a Lenartov.

Séria koncertov "Radikálne ľudské turné" sa stala aj laureátom ocenenia RomaSpirit 2019 v kategórii čin roka vďaka tomu, že, poukázala na chudobu v najnižších sociálnych vrstvách a s tým súvisiace predsudky, rasizmus a nacionalizmus.

Biedne podmienky pre život sa pretkávajú pohostinnosťou a dobrou náladou. Ženy vidíme handrou čistiť podlahu, starať sa o deti, klebetiť na priedomku. Mladí muži postávajú a čosi si šepkajú. Chichúňajú sa.
Nachádzame tu aj skúšobňu kde sa razom ocitáme na koncerte domácich s našimi. Všetko je plné emócií. Bubnovačky naprieč osadami pomedzi domy strhnú aj tých najväčších "drsňákov".

Autor Matej Patka sa venuje dokumentárnej fotografii, no v jeho tvorbe nájdete aj motív prírody a mesta. Hoci fotografiu neštudoval, má za sebou úspechy v tlači, internetových denníkoch a tiež niekoľko výstav. Fotoaparát je jeho dennodenným spoločníkom takže ho možno aj dnes stretnete ako niekde ostrí...

Ticho a spol. v roku 2020 venuje galerijný priestor sérii výstav upriamujúcich pozornosť na marginalizované spoločenské témy a komunity.

Vernisáž: 19. 1. 2020 o 17.00
Trvanie výstavy: do 14. 2. 2020
Otvorená: po-pia 9.00 - 19.00

Aktivity komorného kultúrneho centra Ticho a spol. z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia
Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život
Staré Mesto - srdce Bratislavy


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.