Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDNÁŠKA

LIBERTYTALKS | BREXIT: PROJEKT NACIONALIZMU ALEBO VÍZIA SLOBODY?

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Tretia prednáška LibertyTalks tento školský rok! Tentokrát o Brexite.


Brexit je veľmi často prezentovaný ako ideologický projekt. Projekt nacionalizmu, projekt uzatvorenia sa Európe, projekt strachu z migrantov alebo dokonca rasizmu.


História hnutia za vystúpenie Spojeného kráľovstva je však takmer tak stará ako toto, čoskoro končiace, členstvo. Od opozície Labouristov v 70. rokoch, cez počiatok strany UKIP a odídencov z Konzervatívnej strany v 90. rokoch, kampaň pred Brexitovým referendom naplno ukázala ako rozdielne ideovo nastavené sú tábory odporcov Brexitu.


Téma Brexitu preťala klasické spojenectvá, alebo pravicu či ľavicu ako aj tradičnú stranícku lojálnosť. V prednáške predstaví Martin Reguli, analytik Nadácie F.A. Hayeka, rôzne podoby argumentov za Brexit a dá ich do kontrastu s podobne konfliktnými varovaniami ich oponentov.


O Brexite opäť raz v Kalabe, 22. januára 2020 o 18:00. Vstup na prednášku je samozrejme bezplatný. Ak sa však zaregistrujete, budeme mať prehľad o počte účastníkov a urobíte nám radosť: https://forms.gle/EKLz6keHpGLmATSv5. Tešíme sa na vás!


---


Event patrí do série LibertyTalks, ktoré pravidelne organizuje združenie Slovak Students For Liberty, apolitická študentská organizácia, ktorej hlavným cieľom je spájať študentov, ktorým sú blízke myšlienky slobody. Ak sa chcete o nás dozvedieť viac a pridať sa k nášmu tímu, navštívte: https://www.studentsforliberty.sk/pridajsaknam/

FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.