Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

LEONARD LELÁK, VIKTÓRIA LENGYELOVÁ: TOPOGRAPHY OF SENTIMENTS

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Kvôli opatreniam pre zamedzenie šírenia vírusu Covid 19 rušíme výstavu: Leonard Lelák, Viktória Lengyelová / Topography of sentiments, ktorej vernisáž sa mala uskutočniť 13.3.2020

Srdečne Vás pozývame na výstavu: Leonard Lelák, Viktória Lengyelová / Topography of sentiments

„Keby naše oči boli citlivé na neutrína namiesto na fotóny, videli by sme žhavé jadrá hviezd . Zvuky sa dá vidieť , ako víria, vytvárajú krivky v priestore krajiny. Keby naše uši boli citlivé na širšiu škálu frekvencií zvukov , vyššie aj nižšie, počuli by sme predmety, čo „mlčia“ –kameň, hviezdu..“  M.Topinka

„Mieri k lúčom nedostupného svetla, vnímaného bez pomoci očí. Keď ale myseľ používa zmyselno, snaží sa povzniesť do špekulatívnej kontemplácie. V tej chvíli je pre ňu zo zmyselna  najhodnotnejšie to, čo sa dá vnímať najľahšie: najjasnejšie slová, to, čo sa dá najvýraznejšie vidieť. Ak je totiž zmyslové vnímanie nejasné, zmysly samé vyjadriť pre myseľ zmyslovú nádheru nemôžu.“ D. Aeropagita
______________________________________________________________________ 

Táto emočná hmota potrebuje navigovať. Nech vidíš trošku svet, nielen predmety čo mlčia.

Attributes of  war : tie, ktoré sú zhotovené človekom, môžu byť pozostatkom okázalosti, prestíže nejakej dôležitej postavy, minulosť nejakého boja alebo konfliktu na tom konkrétnom mieste, či úmrtie človeka. Dneškom slúžia ako spomienka. Zvyk tela z minulých životov, pozostatok postoja.

Na všetko sa pozerá z diaľky. Javí sa,že zastupuje objektívneho pozorovateľa vecí naokolo.

Predmety konvenčných prianí : ostáva opar, zhmotnenie, škrupina  neznámeho pôvodu oddeľujúca sa od celku v kútoch , na skrytých miestach .. Chcem vedieť viac, chcem sa dostať do autentickosti, do chvíle zrodu milovanej formy. Mokvavé polia obalím do šperku v ktorom sa vyníma celá nádhera sveta.

Súkromnosť: rozprestrie sa bytosť, ktorá ochromí oblasť a čitatelia vstupujú do poľa podivnej nereálnosti. Všetky veci začínajú byť inými, odlišnými a prirodzený svet sa začína „meniť“  aby sa  svojím vlastným presýteným scitlivením až znecitlivením, mohol pripraviť pre príchod iného.

Autori sú študenti na Fakulte umení v Košiciach. Leonard Lelák (1995) v Ateliéri slobodnej kreativity 3D pod vedením Radovana Čerevku a Viktória Lengyelová (1994) v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby u prof. Petra Rónaia. Spája  ich stála ateliérová tvorba. 
 
Výstavný program galérie Temporary parapet v roku 2020 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.


Leonard Lelák, Viktória Lengyelová / Topography of sen
trvanie výstavy: 13.3.-12.4.2020
vernisáž: 13.3.2020 o 19:00 hod
Miesto: Temporary Parapet, Vlastenecké nám. 7, 851 01, Bratislava
otváracie hodiny: streda - piatok: 16:00 - 19:00

www.temporaryparapet.sk│FB: Temporary Parapet

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.