Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PRE DETI

KULTÚRNE LETO PRE RODINY S DEŤMI

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Festivalový program Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava ponúka aj počas svojho 44. ročníka programy určené rodinám a detským návštevníkom. Rozprávkové divadelné predstavenia sú pripravené každú druhú stredu na Rudnayovom námestí pri Dóme sv. Martina v rámci cyklu Rozprávky pri Dóme, každú sobotu v Starej tržnici a v rámci programu Shakespeare na hrade môžu návštevníci stráviť nedeľné júlové popoludnia so známymi rozprávkovými postavičkami, ktoré vystúpia v dekoráciách slávnych shakespearových hier.


Rozprávky pri Dóme
Rudnayovo námestie

10.7.2019
Čáry - máry fuk! o 17.00 h

Zábavná show pre deti spojená s novými pokusmi a interaktívnymi predstaveniami.
Tajomstvo oceána (Divadlo SpozaVoza) o 18.00 h
Bábkové predstavenie, ktoré vzniklo na motívy knihy Gerda - Príbeh veľryby od Adriána Macha, rozpovie príbeh o malej veľrybe, ktorá sa jedného dňa ocitne sama. V inscenácii hrajú dvaja herci na rôznych hudobných nástrojoch, ktoré dotvárajú podmorskú atmosféru. Predstavenie odkrýva aj enviro tému a snaží sa už v detskom veku prebudiť záujem o triedenie odpadu a čistotu okolo seba.

24.7.2019, 17:00
Janko a Marienka (Divadlo zo Šuflíka)

Čarovná klasika v originálnom prevedení s bábkami v životnej veľkosti. V hlbokom lese môže zablúdiť každý a nečudo, že sa v ňom stratia aj naši malí hrdinovia príbehu Janko a Marienka. V tmavej hore objavia sladké prekvapenie, domček z medovníčkov. No nie je všetko zlato, čo sa blyští! V chutnej chalúpke na nich striehne zlá ježibaba. Tešiť sa môžete nielen na veľké bábky, ale aj na pesničky s prvkami terchovskej ľudovej hudby a folklórne tance!

7.8. o 17.00 hod
Fónka a Tonka z Gramofónie (Divadlo pod balkónom)

Máte radi zábavu, radi tancujete, bádate a spievate? To všetko Vám ponúknu dve škriatkovské princezné Fónka a Tónka z Gramofónie, ktoré putujú svetom so svojimi pesničkami na Časostroji – gramostroji a hľadajú si kamarátov. V predstavení sa deti naučia nové pesničky, tance a uvidia rôzne efekty.

21.8. o 17.00 hod.
Mravoučné príbehy tetky Betky (Teátro Neline)

Kde bolo, tam bolo, v jednom úplne normálnom meste bývala staršia osoba, ktorá sa volala Alžbeta Tajničková. Nebola to len taká obyčajná staršia osoba. Deti v celom meste ju priam zbožňovali a ich rodičia si ju nesmierne vážili. Viete prečo? Pretože vedela nájsť liek na
všetky detské choroby na celom svete. Nešťastní rodičia sa na ňu obracali s prosbami o radu ako vyliečiť ich ratolesti. A pretože všetko vedela, tak ju volali tetka Betka Vševedka.


Shakespeare s deťmi na hrade
Bratislavský hrad

Paskudárium (Divadlo PIKI)
14. júla 2019 o 16.00 hod.

Predstavenie vzniklo podľa knižky D.Taragela „Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov.“ Paskudárium, čiže Múzeum neposlušných detí, založil významný odborník na detskú neposlušnosť, profesor Samojed, v detstve tiež poriadny neposlušník, loptoš a paskudník. Prostredníctvom divadelnej prechádzky po tomto múzeu sa deti dozvedia, ako pán profesor pracoval. Uvidia špeciálne prístroje na zisťovanie detskej neposlušnosti a zoznámia sa s prípadmi výnimočne neposlušných detí, ako sú: mľaskajúci chlapček, špinavá Anička, lenivý Tóno a Vierka, ktorá sa špárala v nose.
Hrajú: Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor

Veľkí herci malým deťom (Divadlo Úsmev)
21.7.2019 o 16.00 hod.

Viete, čo všetko musia vedieť klauni, aby sa zapáčili usporiadateľovi a vyhrali konkurz do cirkusu? A kto zo známych hercov bude sedieť v porote? Neváhajte a príďte sa pozrieť! Klauniáda s pesničkami pre deti od 4 do 10 rokov.
Hrajú: A. Michalidesová, S. Michalidesová, V. Hanák, L. Tischler, R. Gregorička.


Mestské divadlo na trhu
V spolupráci so Starou tržnicou
Každú sobotu o 11:00 hod.

06.7.2019 - Divadlo Pod Hríbikom: Karkulka a vlk
13.7.2019 - Divadlo SpozaVoza: Sova
20.7.2019 - Teatro Neline: O lúke, motýľovi a kvetinovej víle
03.8.2019 - Teatro Neline: Rozprávkový domček
10.8.2019 - Divadlo na Hojdačke: Na Zemi dobre mi (envirorozprávka)
17.8.2019 - Teatro Neline: Uštrikovaná rozprávka
24.8.2019 - MaKiLe: Hadík Vadík a časostroj (výlet do minulosti)
31.8.2019 - Divadlo Pod Hríbikom: Princezná Rozmarínka

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Bližšie informácie o festivale Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 nájdete na: https://www.bkis.sk/

FACEBOOK: www.facebook.com/VaseBKIS/


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.