Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Bratislava Hot Serenaders ®

Bratislava

Telefón: +421 903 740 077
Fax: +421 2 20 64 19 77
E-mail: management@serenaders.sk

www.serenaders.sk

Galéria

O nás

 

Orchester Bratislava Hot Serenaders patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. Od roku 1992 sa jeho obsadenie takmer nemení a osemnásť nadšencov sa pravidelne stretáva vo svojom voľnom čase bez jedinej prestávky už štrnástu sezónu. Čo ich v dnešných pre akýkoľvek menšinový hudobný žáner neutešených časoch drží v tomto zápale?
Na prvom mieste je to láska k hudbe, ktorej venujú všetok svoj voľný čas. Táto hudba prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokova volá sa Hot Jazz, alebo Sweet and Dance Music. Vďaka tomu, že v Amerike už i v rokoch dvadsiatych bujnel tzv. gramophonový bussines sú členovia B.H.S. vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých do (ne)skorých ranných hodín píšu notu po note aranžmány. Tie potom nacvičia a v autentických oblekoch, s brillantinou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú k radosti stále väčšej a neskutočne oddanej poslucháčskej obce.Na druhom mieste je to takisto láska k hudbe, tentoraz však z domova. Vznikla na Slovensku, nahrávala sa tu v Bratislave, tu v Prahe, avšak mala jedného spoločného a veľmi signifikantného menovateľa : osobnosť Františka Krištofa Veselého. Tento doyen slovenskej populárnej hudby preslávil hlavne začiatkom rokov štyridsiatych mnostvo šlágrov, z ktorých členovia B.H.S. postupne, avšak rukou neomylnou vyberajú tie najlepšie.

Poslednou, avšak nemenej dôležitou príčinou, ktorá udržuje orchester pri stále väčšej chuti je láska ku kolektívnej zábave a priateľské zväzky medzi jednotlivými členmi B.H.S. Stáva sa mnohokrát, že po koncertných šnúrach, kedy členovia iných orchestrov uprednostňujú samotu, či úzky kruh rodiny, páni a dámy z B.H.S. skončia pri spoločných debatách, ktoré sa zvyknú natiahnuť až do (ne)skorých ranných hodín. To však nemení nič na plnom nasadení, ktoré neodmysliteľne patrí k výkonom a hudbe, interpretovanej orchestrom Bratislava Hot Serenaders.

Bratislava Hot Serenaders sa už etablovali i vzahraničí. V roku 1994 orchester a jeho sólisti vyhrali veľký festival zasvätený práve hudbe 20tych a 30tych rokov vo francúzskom Saint Raphael a dostali tam cenu Sidney d’ Or. Pravidelne účinkujú doma i v zahraničí na samostatných koncertoch i jazzových festivaloch.

Veľkým úspechom orchestra Bratislava Hot Serenaders je realizácia dvoch profilových cd „Prvé rendez-vous“ v roku 1998 a "Cotton Club Stomp" v roku 2003, ako aj cd albumov „Ja som optimista” a “Celý svet sa mračí“ so spevákom Milanom Lasicom. Tieto albumy zaznamenali nebývalý ohlas na celom Slovensku, Optimista bol dokonca celé dva mesiace najpredávanejším CD v konkurencii všetkých hudobných žánrov, vo februári 2002 mu bola slávnostne udelená zlatá platňa a v januári 2003 platňa platinová spolu s platňou zlatou pre album „Celý svet sa mračí“. Výber z oboch cd poslúžil k nakrúteniu prvého slovenského hudobného dvd „Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders“.

Orchester spolu okrem svojich pravidelných koncertov účinkuje spolu s pánom Milanom Lasicom v rovnomennom programe „Ja som optimista“ v bratislavskom Štúdiu L&S. Tento program je zložený zo šlágrov, ktoré preslávil F.K.Veselý a zarovno obohatený rozprávaním o časoch starej Bratislavy.

 

Nájdete nás aj na Facebooku

www.youtube.com/watch?v=1q7shbpOYqk
www.youtube.com/watch?v=Nlc4g2xDaeo
www.youtube.com/watch?v=f88jL13laZA
www.youtube.com/watch?v=ddRr6Ey9r58

Bratislava Hot Serenaders ®
, Bratislava
Telefón: +421 903 740 077
Email:

www.serenaders.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.