Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

K. Gallery

Ventúrska 8
811 01 Bratislava

Telefón: +421 2 54 43 39 27
+421 905 635 761
E-mail: k.gallery@chello.sk

www.kgallery.sk
Otváracie hodiny
Momentálne je otvorené.
Pondelok
15:00 - 18:00
Utorok
15:00 - 18:00
Streda
15:00 - 18:00
Štvrtok
15:00 - 18:00
Piatok
15:00 - 18:00
Sobota
Zatvorené
Nedeľa
Zatvorené

O nás

Galéria úžitkového umenia a designu. Po - Pia: 15.00 - 18.00

K.Gallery sa teší na každého návštevníka, či sú to znalci umenia, zberatelia alebo náhodní okoloidúci hľadajúci originálny darček. Vstúpte aj vy a potešte sa z krásnych vecí, ktoré môžu spríjemniť Váš interiér, či potešiť Vašich blízkych.

K.Gallery - galéria v centre mesta na Ventúrskej ulici prezentuje originálne špičkové objekty úžitkového umenia od svojho založenia v roku 1999.
V prednej časti galérie je stála expozícia, ktorej autorom je svetoznámy architekt a dizajnér Bořek Šípek. Umelca, ktorý sa preslávil najskôr vo svete cez renomované firmy v oblasti dizajnu, objavili začiatkom 90. rokov aj v Prahe a Čechách, kde pôsobil ako dvorný architekt prezidenta Václava Havla. Teraz môžete spoznať jeho tvorbu aj v Bratislave. Tento svetoznámy človek prináša poetický pohľad na svet oprostený od masovej a sériovej výroby. Jeho krásne sklené variácie očaria snáď každého. Ručne vyrábané vázy, misy, poháre, svietidlá s poetickými názvami, dekorované veľmi efektným spôsobom, sú robené v limitovaných sériách a vyvážané do celého sveta. Jeho sklené objekty vlastnia také osobnosti sveta ako španielsky kráľ Juan Carlos, Hillary Clinton, Karl Lagerfeld, Philippe Starck, princ Charles, princezná Karolína a mnohí iní.
Zadný priestor galérie je venovaný prezentácií mladých slovenských dizajnérov. K.Gallery uvádza autorské samostatné výstavy raz mesačne. Počas svojej činnosti predstavila viac ako 80 slovenských dizajnérov, ktorých šikovnosť a originalitu obdivujú nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci. Galéria svojim výberom výstav prezentuje rôzne druhy úžitkového umenia ako sklo, porcelán, nábytok, šperk, odev.

K. Gallery
Ventúrska 8, 811 01 Bratislava
Telefón: +421 2 54 43 39 27
Email:

www.kgallery.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.