Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
KONCERT

THE ALEHOUSE SESSIONS

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Pozývame na špeciálny koncert THE ALEHOUSE SESSIONS!

Hudba, jedlo, pitie, ženy, bitky, hazard, krik, smiech, tanec (a všetko nemierne) – takto opisuje nórsky huslista Bjarte Eike atmosféru anglických pubov, taverien a hostincov v 17. storočí. Tieto miesta je možné považovať za „divokejších“ predchodcov dnešných verejných koncertných siení.

Hudbu (možno aj tanec, ale každopádne dobrú náladu) ponúkne na Konvergenciách medzinárodne úspešný projekt huslistu Bjarteho Eikeho a súboru Barokksolistene s názvom The Alehouse Sessions, ktorý sa snaží oživiť atmosféru miest a stretnutí, kam sa „zakázaná hudba“ uchýlila (nielen) v dobách občianskej vojny.

Konvergencie pozývajú na fascinujúcu cestu do Anglicka 17. storočia, do krajiny Shakespeara, Johna Playforda a Henryho Purcella, do čias občianskej vojny i návratu Stuartovcov na trón. V žiadnom prípade však nepôjde o prechádzku muzeálnou expozíciou – budú znieť námornícke pesničky, ľudové melódie, temperamentné tance, clivé balady i „nevážne“ predvedenia diel „vážnych majstrov“.

Medzinárodný súbor Barokksolistene tvoria muzikanti so skúsenosťami s rôznych žánrov – od jazzu po starú hudbu (v tejto kapele preto nemôže chýbať slovenský huslista Miloš Valent), ktorých aranžmány a improvizácie vdýchli repertoáru z taverien a pubov nový život. Prestížny britský hudobný časopis BBC Music Magazine napísal, že nahrávka The Alehouse Sessions (Rubicon, 2017) má atmosféru s bezprostrednosťou „neskorej nočnej jam session“.

Tešíme sa na stretnutie na Konvergenciách – jedlo, pitie, smiech a tanec povolené! 

Vstupenky v sieti Ticketportal.sk.

FB event: http://bit.ly/FBevent_AlehouseSession_Konv2018

Koncert v rámci festivalu KONVERGENCIE 2018.

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.