Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
FILM

THE RIGHT PLACE - SÃO MIGUEL

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
+ Zdieľať akciu

O FILME

Zajtra, 28. apríla hosťuje Tanečné divadlo Ifjú Szivek premietanie dokumentárneho filmu z produkcie dvoch mladých slovenských surferov s názvom The Right Place - São Miguel. Premiéra filmu na festivale Hory a mesto bola vypredaná, tvorcovia dostali „cenu pre začínajúceho filmára“.

Poznáte to, keď neprídete k hore, hora príde k vám. Alebo k nej rovno môžete „vypádlovať“, tak ako to robili dobrodruhovia Michal Csáder a Jakub Šipoš neďaleko jedného z Azorských ostrovov São Miguel. A to nie je všetko, čo zažili za pol roka na ostrove veľrýb, šťastných kráv a tých najšťavnatejších ananásov.

Michal a Jakub sa do neznáma vybrali už neraz. Tentokrát však objavili miesto plné dobrých ľudí, prekrásnych opustených pláží a vĺn, ktoré s nimi domáci surferi ochotne zdieľali. Stále kvitnúci ostrov je jediným miestom v Európe, kde sa pestuje čaj. Na tomto mieste našli svoj domov – vlny, ktoré im ponúkali nie len tréning a odpočinok, ale aj čas na rozmýšľanie.

„Radi podporujeme mladé talenty, či je to v oblasti hudby, tanca, filmu alebo športu. Rôznorodosť máme v láske a chceme zbúrať názory o tom, že sa tradičná ľudová kultúra nezmestí pod jednu strechu s inými umeleckými žánrami“, hovorí vedúci úseku manažmentu Konrád Rigó.

The Right Place - São Miguel je druhý surfový dokument z produkcie Jakuba Šipoša a Michala Csádera. Tentoraz divákovi našepkávajú, aby spomalil. Premietanie filmu bude sprevádzané vernisážou fotografií a voľnou diskusiou. Vstupné bude dobrovoľné a výťažok bude použitý na financovanie daľšieho projektu zo série The Right Place. To všetko v Tanečnom divadle Ifjú Szivek na Mostovej ulici 8 o 19:00.


Trailer filmu si môžete pozrieť tu:
https://vimeo.com/159502338

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.