Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Divadlo Aréna

Viedenská cesta 10
851 01 Bratislava

Telefón: +421 2 / 672 025 57
Fax: 02 / 672 025 56
E-mail: pokladna@divadloarena.sk

www.divadloarena.sk

O nás

Divadlo Aréna má zo všetkých bratislavských divadiel najdlhšiu tradíciu. V roku 1828 dal Johan August Stöger postaviť na pravej strane Dunaja letné otvorené divadlo, ktorým chcel osloviť ľudového diváka. 
V dnešnej podobe sa divadlo - vybavené už dokonalejšou divadelnou technikou - predstavilo bratislavskej verejnosti v roku 1899. Od vzniku divadla až do konca druhej svetovej vojny účinkovalo v Aréne množstvo maďarských, rakúskych a nemeckých divadelných spoločností. Jedným z nich bolo i dnes populárne viedenské divadlo Theater an der Wien, ktoré tu pravidelne hrávalo od roku 1921.
Pre bratislavských divákov bol nezabudnuteľný, v Európe v tom čase veľmi populárny Eduard Klisching, prvý mím a komik kráľovských divadiel v Paríži a Londýne.S divadlom Aréna sú spojené i umelecké začiatky ďalšej divadelnej osobnosti - Maxa Reinhardta - divadelného režiséra a mága javiska, ktorý v tom čase ešte ako mladý herec hrával v Aréne niekoľko sezón. Divákov i divadelných odborníkov nadchol mnohými úlohami, napr. ako Franz Moore v Schillerových Zbojníkoch.
Súčasné oživenie činnosti divadla Aréna pokladáme za pokračovanie prvej etapy novej vízie využitia pravého brehu Dunaja. V tomto projekte by sa mal pravý breh Dunaja vrátiť k svojmu pôvodnému účelu - byť spoločenským a kultúrnym zázemím Bratislavy.
Zámerom súčasnej koncepcie je využiť pre umenie nielen javisko a hľadisko, ale všetky priestory Divadla Aréna v čo najväčšej miere. Chceme, aby ožili kultúrnymi aktivitami, ktoré dajú ľuďom široké spektrum ponuky. Našimi divákmi sú občania celého regiónu bez rozdielu veku s dôrazom na mladých ľudí, študentov a deti.
Naša koncepcia je zámerne stavaná na prekračovanie hraníc umeleckých žánrov, geografických hraníc i prekračovaní hraníc ľudskej intolerancie.

Divadlo Aréna
Viedenská cesta 10, 851 01 Bratislava
Telefón: +421 2 / 672 025 57
Email:

www.divadloarena.sk
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.