Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Nová Cvernovka

O nás

Nová Cvernovka je kultúrne a kreatívne centrum, ktoré sídli v priestoroch areálu bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej ulici 78. Svoje miesto tu našli umelecké a kreatívne ateliéry, výtvarníci, fotografi, filmári, hudobníci či architekti. Na prízemí sídlia dizajnové obchody, kaviareň s cukrárňou, bezobalová predajňa a pekáreň i verejná knižnica Kabinet pomalosti. Súčasťou Novej Cvernovky je aj kultúrny priestor, ktorého obsahom sú koncerty, diskusie na rôzne kultúrno-spoločenské témy, party elektronickej hudby, prednášky, predstavenia súčasného tanca a divadla či hudobné, knižné aj literárne festivaly. Počas letných mesiacov sa program presúva do exteriérového Parku de Palma.

Kultúrne a kreatívne centrum prevádzkuje Nadácia Cvernovka, ktorá bola založená v roku 2015 za účelom zveľaďovania kultúrnej, spoločenskej a materiálnej hodnoty bývalého priemyselného areálu Cvernovej továrne v Bratislave na Páričkovej ulici. V roku 2016 sa umelci a kreatívci spolu s nadáciou presťahovali do budovy bývalej chemickej školy a internátu na Račianskej v Novom meste.

V súčasnosti sa areál neustále zveľaďuje a kultivuje. Cieľom plánovanej výstavby verejného parku, nových predajných prevádzok či prehlbovania bohatého kultúrneho i vzdelávacieho programu je rozšírenie komunitného i celospoločenského potenciálu Novej Cvernovky.

PROGRAM

Volebná noc voličov: Slovensko 2020+
PÁRTY
29.02.Sobota, 18:00
Nezabudnite na voľby!

Pozývame vás stráviť volebnú noc v Novej Cvernovke.

Nikomu z nás by nemal byť osud Slovenska ľahostajný. Ani tým, ktorí žijú za hranicami svojej rodnej hrudy. Pokiaľ v tento osudový deň pricestujete na Slovensko z dôvodu hodu hlasovacím lístkom do urny a samota počas volebnej noci je vašim nepriateľom, príďte k nám! Vítaní ste všetci, ktorí túžite stráviť tento večer v príjemnej spoločnosti a chcete zdieľať svoje dojmy - domáci aj tí, ktorí volíte prvýkrát z Bratislavy, hoci tu nemáte trvalé bydlisko.

Nebude chýbať bohatý sprievodný program v podobe dj setov a samozrejme premietania mediálnych výstupov k aktuálnej situácii.

NEZABUDNITE! Pokiaľ už teraz viete, že v čase volieb budete v zahraničí podajte si žiadosť o voľbu poštou na https://volby.srdcomdoma.sk do 10.1.2020.

Účasť na VNV je zdarma.
Nová Cvernovka
Račianska 78, 83102 Bratislava
Email:

novacvernovka.eu
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.