Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

KLAVÍRNY RECITÁL PIOTRA ALEXEWICZA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Vo februári sa v Bratislave uskutoční klavírny recitál mladého a talentovaného poľského klaviristu Piotra Alexewicza, poslucháča Hudobnej školy Karola Szymanowského vo Vroclave, ktorý nahráva aj pre Národný inštitút Fryderyka Chopina. Repertoár koncertu bude zahŕňať skladby poľského skladateľa Fryderyka Chopina.
 
Termín: 16. 2. 2020 / 18:00 (nedeľa)
Miesto: Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27
 
Piotr Alexewicz vystúpi v Bratislave na recitáli ako držiteľ ocenenia riaditeľa Poľského inštitútu v Bratislave na 13. ročníku Medzinárodného fóra klaviristov Bieszczady bez hraníc v Sanoku (2018). Okrem iného je čerstvým laureátom 1. ceny v Poľskej klavírnej súťaži F. Chopina vo Varšave (7. ‒8. februára), a zároveň jedným z poľských kandidátov na 18. Medzinárodnú klavírnu súťaž F. Chopina vo Varšave (2.‒23. október 2020).
 
Program koncertu:
Fryderyk Chopin:

  1. Nokturno Es-dur op. 55 č. 2
  2. Walz Es-dur op. 18
  3. Mazúrky op. 56
  4. Variácie 'La ci darem la mano' B-dur op. 2

Bio autora: Piotr Alexewicz sa narodil v roku 2000. Pod vedením Małgorzaty Borkowskej absolvoval Štátnu hudobnú školu Grażyny Bacewicz vo Vroclave s vyznamenaním, a v súčasnosti študuje v triede Pawła Zawadzkého na Hudobnej akadémii Karola Lipinského vo Vroclave. Je laureátom mnohých medzinárodných súťaží, napr. Súťaže Hillera v Görlitz (2010, 2011, 2013), ako aj festivalu v Głubczyciach (2011, 2013) a Súťaže F. Chopina v Rzeszówe (2014). Pred tromi rokmi sa dostal do finále Medzinárodnej klavírnej súťaže Carla Nielsena v Aarhus. V ďalšom roku získal 2. cenu na Jeunesses International Music Competition Dinu Lipatti v Bukurešti a kvalifikoval sa na masterclass v Lipsku (Internationale Mendelssohn-Akademie), kde svoje schopnosti zdokonaľoval v triede Pavla Gililova. Na bohatom zozname úspechov klaviristu sa nachádzajú tiež ocenenia z medzi medzinárodných súťaží: Fontys Hoogschool v Tilburgu (Holandsko), Súťaž Antona Rubinsteina v Düsseldorfe, Ville de Gagny (Francúzsko – Grand Prix) a na 48. Poľskej súťaži Fryderyka Chopina v Gdansku (ceny: 1. miesto a špeciálna cena za najlepší koncertný prednes). Je tiež mnohonásobným štipendistom primátora mesta Vroclav. Umelec vystúpil okrem iného pod taktovkou Benjamina Shwartza počas osláv 70. výročia Vroclavskej technickej univerzity a 70. výročia Symfonického orchestra Národného fóra hudby.

FACEBOOK EVENT  

www.polinst.sk│FB: Poľský inštitút v Bratislave 

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.