Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
PREDSTAVENIE

JAŠEK

07.10.2020 , Streda, 19:00
Jašek je mozaikou tragikomických situácií zo života sympaticky čudáckej herečky Magdy Klimkovej, uväznenej v súkolí svojich túžob a povinností. Na jednej strane herečka túžiaca neustále hrať a tvoriť, na druhej strane milujúca matka pripravená pre svoje jediné dieťa obetovať aj to posledné, čo jej ešte z nej samej ostalo. V réžii Roba Horňáka nám hra plná humoru otvára pútavý príbeh ženy, ktorá sa sledom neočakávaných životných situácií ponára do hlbokej priepasti svojho vnútra, no zároveň aj do čarovného sveta plného hravosti, fantázie a kúziel, aký dokáže vytvoriť iba čistá láska medzi matkou a jej neobyčajným synčekom.

V hlavnej roli sa divákom predstaví známa herečka Jana Lieskovská, pre ktorú je to už tretia spolupráca s divadlom TICHO a spol. „Je to obrovská výzva, úžasná skúsenosť, ale aj makačka. Už pri prvom prečítaní som mala pocit, že absolútne rozumiem tej postave, ktorá vypovedá tento príbeh. Samotný text poskytuje pre herca úžasný priestor, preto som si povedala, že by bola škoda neskúsiť to.  A že by som to možno ľutovala, keby som do toho nešla.“

Jašek, v rámci dramaturgie TICHO a spol., prináša slovenskému divákovi netradičný žáner a špecifickú poetiku, ktorá v sebe nesie univerzálne a v dnešnej dobe výsostne aktuálne spoločensko-sociálne témy v dokonalej symbióze s unikátnym exkurzom do ľudského vedomia a podvedomia.
Vznik a premiéru inscenácie Jašek podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Autor: Andrzej Maleszka
Monodráma, scéna a kostýmy: Jakub Branický
Dramaturgia: Miroslava Košická
Účinkuje: Jana Lieskovská
Réžia: Robo Horňák
MIESTO A DÁTUM KONANIA
07.10. Streda, 19:00, Divadlo TICHO a spol., Školská 14, Bratislava,
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.