Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KONCERT

GITARRISSIMA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Koncert
Gitarrissima
Antonina Ovchinnikova (koncertná gitara), Katarina Maric (koncertná gitara), Maksim Jabločnik (akustická basová gitara), Olga Dimitrova (oktávová gitara), Réka Mihalovics-Zottmann (koncertná gitara)
Tóny z celého sveta


Tento medzičasom neprekonateľný a medzinárodne uznávaný súbor existuje v rôznych obsadeniach už od roku 2001. Ak bol nápad predstaviť hudbu všetkých žánrov na piatich gitarách posudzovaný spočiatku skepticky, pochybnosti týchto päť umelkýň odstránilo veľmi rýchlo. Už v roku 2002 bola Gitarrissima ocenená na Medzinárodnej gitarovej súťaži Open Springs v Osnabrücku. Po 3. mieste a cene divákov za rok 2014 na Medzinárodnej súťaži komornej gitarovej hudby v Aschaffenburgu (Nemecko) zaznamenala značka „Gitarrissima“ najvyššiu virtuozitu, podmanivý šarm, ako aj prekvapujúce a pôsobivé hudobné interpretácie. Tento multikultúrny súbor publikum vždy nadchne. Repertoár zahŕňa popri aranžmánoch známych javiskových a orchestrálnych diel z klasického hudobného fundusu aj jazzové a popové skladby, rovnako ako hudbu exotických etnických skupín.

Program: Gioachino Rossini, Johan Strauss ll, P. I. Čajkovskij, Andrew York, George Gershwin, Aram Chatschaturjan, Leó Weiner, Petko Stajnow

Zoznam účinkujúcich
Antonina Ovchinnikova    koncertná gitara
Katarina Maric    koncertná gitara
Maksim Jabločnik    akustická basová gitara
Olga Dimitrova    oktávová gitara
Réka Mihalovics-Zottmann    koncertná gitara

/Bratislava, Rakúske kultúrne fórum, Hodžovo nám. 1/A/
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.