Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

DUŠAN SEKELA

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Dušana Sekelu do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok, 4. júna 2019 o 18.00 hod. Výstava obrazov potrvá do 9. septembra 2019.

Dušan Sekela
Narodil sa 3. marca 1955 v Medzilaborciach. V rokoch 1970 – 1974 študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Košiciach a v rokoch 1974 – 1980 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, oddelenie monumentálnej tvorby (prof. Elvíra Antalová, prof. Robert Dúbravec, prof. Ján Želibský, doc. Ivan Vychlopen).

Žije v Bratislave a venuje sa komornej maľbe, objektu, inštaláciám i pedagogickej činnosti. Má bohatý výstavný program na domácej i zahraničnej scéne a spolupodieľa sa i na organizovaní výstavných aktivít Spoločnosti voľných výtvarných umelcov Slovenskej výtvarnej únie.

Maliarsky program Dušana Sekelu je úzko prepojený s jeho priestorovými prezentáciami a vychádza z princípov geometrickej abstrakcie a op artu. Orientuje sa predovšetkým na koloristické a dekoratívne kvality maľby so snahou o harmóniu, ilúziu priestorovej slobody a neobmedzenosti. Už pri prvom vizuálnom dotyku diváka s jeho dielami prekvapí pocit pohybu, ktorý vnímame ako nekonečnú žiarivú linku, kruh, špirálu či hyperbolu, ako erupciu svetelných i farebných lúčov, ako prienik tvarov či magický pohyb vesmírnych telies.

Dušan Sekela stavia účinok svojich kompozícií na dynamickom maliarskom geste, žiarivej farebnosti, uplatňovaní fenoménu svetla a pohybu v štruktúre obrazovej plochy. Mnohé z jeho diel nadobúdajú priestorové trojdimenziálne podoby pomaľovaných plytkých ihlanov, kužeľov, sférických trojuholníkov, zachovávajúc si však vždy status závesného obrazu.

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a Facebooku Cultus Ružinov.

FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.