Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

DAVID TĚŠÍNSKY/CZ/ - PRÍBEHY ĽUDÍ

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Výstava mladého českého fotografa Davida Těšinského zobrazí kolekciu troch desiatok fotografií z jeho rôznych reportáží z domova aj zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete. Za svoju prácu získal niekoľkokrát cenu Czech Press Photo a jeho fotky publikovali v časopisoch The Sun a Le Monde.

David Těšínský patrí k najmladšej generácii českých fotografov. Začal fotiť už na strednej škole. Za svoju prácu však už získal niekoľkokrát cenu Czech Press Photo a jeho fotky publikovali v The Sun alebo le Monde. Jeho reportáže zachytávajú príbehy ľudí z celého sveta. Vidíme ich pri ich bežnom živote, často v drsných podmienkach alebo priam vo vojnových konfliktoch. Hraničné emócie podčiarkuje krikľavosť farieb. Najsilnejšími sériami sú reportáže o vymietačoch diabla v Etiópii, o ukrajinských vojakoch, o komunite pojedačov psov v Ázii, o divoký mejdanoch v iránskej púšti a mnohé ďalšie. Hľadáčik Těšínskeho objektívu priťahujú rôzne subkultúry – narkomani, handikovaní – s ktorými vie splynúť a vďaka tomu získať až intímne snímky ich každodennosti.

Výstava predstaví kolekciu troch desiatok fotografií  z Těšínskeho rôznych reportáží z domova aj zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete.

Trvanie výstavy: 26. 4. - 2. 6. 2019
Otvorené: ut-ne 13.00 - 18.00
Miesto: 1. poschodie, Galéria Martina Martinčeka

Web tesinskyphoto.com

Viac info  www.sedf.sk

 foto (C) David Těšinský

KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.