Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FESTIVAL

BAŽANT KINEMATOGRAF 2019

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Aj tento rok sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré príde na kolesách opäť až priamo k nim. Už 1. júla sa už po sedemnásty raz legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf vydajú na cestu po Slovensku a s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júl – 12. august) premietať aj na Magio pláži v Bratislave.Bažant Kinematograf za doterajších 16 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Sezónu otvorí úspešný český film Teroristka s fantastickou Ivou Janžurovou v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku. Ide o vďačný divácky film s vážnou a aktuálnou témou v komediálnom spracovaní Radka Bajgara, ktorého filmový debut Teória tigra mali diváci Bažant Kinematografu možnosť vidieť pred dvoma rokmi. V komediálnom duchu, tentoraz na tému mužsko-ženských a kamarátskych vzťahov, sa nesie aj druhý film Ženy v behu. Českému diváckemu hitu Martina Horského kraľuje vynikajúca česká herečka Zlata Adamovská. O rozmanitosť žánrov sa v tohtoročnom putovnom programe postarajú česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách Dôverný nepriateľ, s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách, ako aj romantický, ironický a baladický príbeh Hastrman, pôsobivý debut Ondřeja Havelku, ktorý bol ocenený štyrmi soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. Tohtoročnú filmovú päticu uzatvára kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa  Trabantom tam a zase späť o návrate slávnej „žltej výpravy“ domov po dvanástich rokoch putovania až na samý koniec sveta (ako prezrádzal titul predchádzajúceho filmu o „trabantoch“ z nášho programu v roku 2015 – Trabantom až na koniec sveta).Ľubica Orechovská, koordinátorka projektu, dodáva: „Bažant Kinematograf sa aj v lete 2019 vracia do slovenských miest a my sa veľmi tešíme, že to aj tento rok vyšlo: že už po 17. raz nám generálny partner Zlatý Bažant prejavil dôveru a dal zelenú prípravám, spoluorganizátori v regiónoch sa potešili našej prítomnosti a boli ochotní opäť pomôcť s prípravou, a čo je hlavné, že vznikli zaujímavé česko-slovenské filmy, ktoré si budete môcť pod letnou oblohou vychutnať vo svojom meste. Ďakujeme všetkým, ktorí Bažant Kinematograf zabezpečujú v teréne a všetkým divákom želáme krásne leto (aj) s našimi projekciami.”

► Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave ◄
Bažant Kinematograf sa v podobe letného festivalu filmov pod holým nebom s každoročne pestrofarebným programom predstaví tento rok opäť aj na Magio pláži v Bratislave. V termíne od 7. júla do 12. augusta, vždy od soboty do stredy, ponúkne výber kvalitných a úspešných filmových titulov z posledného obdobia, špeciálne filmové uvedenia a tiež filmové novinky.

 Zastávky filmových autobusov Škoda RTO počas 17. letnej sezóny BAŽANT KINEMATOGRAF 2019 budú v 30 
 mestách na Slovensku (v poradí podľa termínov): 

Informácie o filmoch vo výbere putovnej prehliadky Bažant Kinematograf, podrobný rozpis premietaní a program nájdete na webstránke www.kinematograf.sk. Aktuálne informácie a prípadné programové zmeny zverejňujeme aj na: www.facebook.com/openair.kinematograf.

BK 2019 BULLETIN (PDF) ◄ │ ► BK 2019 PROGRAM NA STIAHNUTIE (PDF)


MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.