Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
UDALOSŤ

ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO: NEZABUDNEME. POKRAČUJEME

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania tejto dvojitej vraždy sa odhalilo mnoho ďalších hrozných vecí: prepojenia a vplyv Mariána Kočnera na politikov a predstaviteľov štátnych orgánov, použitie vládneho špeciálu na únos vietnamského občana, Tibor Gašpar sa odhalil ako nedôveryhodný policajný prezident a Mária Trošková s Viliamom Jasaňom ako spojka medzi úradom vlády a talianskou mafiou.

Veríme, že vyšetrovanie bude čoskoro ukončené a páchatelia obžalovaní. Naša prvá požiadavka sa vďaka odvážnej a dôkladnej práci vyšetrovateľov a prokurátorov napĺňa. Pozorne ju naďalej sledujeme. Druhá požiadavka – nová a dôveryhodná vláda – získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou, ako aj prichádzajúcimi voľbami. Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin. Vládu, ktorá dokáže obnoviť dôveru ľudí v štátne inštitúcie.

Nezabúdame na Jána a Martinu a stojíme si za našimi požiadavkami, až kým nebudú naplnené.
Preto znova spolu vyjdeme 20. septembra do ulíc a na námestia po celom Slovensku.


Spájame sa aj s inými organizáciami naprieč občianskym sektorom: so sestričkami, vedcami, učiteľmi, umelcami, študentmi, klimatickými aktivistami a ďalšími. Stojíme pri sebe a navzájom sa podporujeme. Všetkým nám ide o to isté. O spravodlivosť pred zákonom pre všetkých bez rozdielu. O slušnú a fungujúcu krajinu, kde organizovaný zločin nemá vplyv na politikov.

Chceme vyjadriť podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú. Rovnako ako novinári, ktorí aj naďalej odkrývajú pravdu, napriek lustráciám, vyhrážkam a neúcte od predstaviteľov štátu.

20. septembra prebieha po celom svete aj štrajk za klimatickú spravodlivosť. Klimatická zmena je hrozba, ktorej čelíme všetci, bez ohľadu na štátnu príslušnosť, farbu pleti či vierovyznanie. Je zásadné, aby politici všetkých krajín, vrátane tých slovenských, začali brať túto tému vážne a riešiť ju. Hnutie Fridays for Future má preto našu plnú podporu! V Banskej Byystrici sa môžete k štrajku pripojiť tu: KLIMAŠTRAJK: ZA BUDÚCNOSŤ NÁS VŠETKÝCH

Príďme spoločne ukázať, že na odkaz Jána a Martiny nezabúdame.
Poďme sa znovu spoločne po lete postaviť za slušné a spravodlivé Slovensko.
My všetci sme tí, na ktorých sme čakali.


FACEBOOK EVENT
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.