Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
FESTIVAL

BBCON/PARCON 2019

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Kúpiť lístok

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

BBcon/Parcon 2019 – festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií
19.– 20.7.2019

Klub priateľov vedy, prognostiky a vedeckej fantastiky Banská Bystrica (KPVPVF BB) v spolupráci s Mestom Banská Bystrica vás pozýva na festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií BBcon spolu s Parconom 2019, ktorý bude v Banskej Bystrici znova po 25 rokoch. Podujatie sa bude konať v termíne 19.-20.7.2019 v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bella Banská Bystrica (FF UMB BB). Keďže minuloročné priestory FF UMB BB budú práve v tom čase rekonštruované, bude k dispozícii už len veľká aula v budove fakulty a neďaleko cez cestu budú program a predajné stánky umiestnené do ďalších priestorov, ktoré tiež patria FF. Tieto priestory sa nachádzajú priamo v budove internátov, takže to budú mať účastníci na ubytovanie skutočne blízko. Vo veľkej aule sa bude odohrávať hlavná parconová línia a v spomenutých ďalších priestoroch dve zvyšné programové línie a sprievodný program. Podujatie je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Hlavnou atrakciou BBconu/Parconu 2019 bude legendárny DeLorean DMC-12, ktorý bol v podstate treťou hlavnou postavou v trilógii Back to the Future. Počas conu bude vystavený v exteriéri. Plánuje sa aj výstava rôznych spomienkových predmetov a modelov vozidiel DeLoeran, patriacich majiteľovi auta.

Hlavná parconová línia a dve súbežné programové línie ponúknu od piatku do soboty množstvo prednášok, tvorivých pracovných stretnutí, workshopov, besied, krstov kníh a zábavného programu z oblasti sci-fi a fantasy literatúry, hororu, vedy, televíznej a filmovej produkcie, histórie, ako aj nových technológií a hier. Postarajú sa o to významní slovenskí, ale aj zahraniční spisovatelia a hostia, vydavatelia (napr. Artis Omnis), vedeckí pracovníci, profesionáli z praxe a nadšenci širokého spektra záujmov a osobnosti zo slovenského a českého sci-fi fandomu. Tešiť sa môžete napr. na Františka Kotletu, Juraja Červenáka, Jana Kotouča, Alexandru Pavelkovú, Martinu Pilcerovú, Líviu Hlavačkovú, Ondreja Herca, Marka E. Pochu, Juraja Maxona, Františku Vrbenskú a iných. V sobotu podvečer bude parconová línia obohatená o známy stand-up Comedy Dungeon, ktorí v Banskej Bystrici vystúpia prvýkrát. Nasledovať bude tradičné vyhlásenie výsledkov literárnej súťaže Ceny Karla Čapka, ako aj vyhodnotenie výsledkov výtvarnej súťaže Svet na tvoj obraz a udeľovanie fandomových cien.

Účastníci môžu tráviť čas vo foyeri budovy internátov, kde sa budú nachádzať rôzne stánky predajcov kníh, komiksov, figúrok, umeleckých diel v Artist Alley a merchu (Nekonečno.sk, jjkomiks, Hramelot, a i.). Tiež sa môžu zahrať počítačové a konzolové hry, alebo sa ponoriť do sveta 360- stupňovej pohybovej VR platformy od spoločnosti ProGamingShop. Hráčov stolových doskových a kartových hier od iHRsko.sk čaká samostatný vyhradený priestor. Veľkí aj malí nadšenci si môžu maľovať figúrky s tímom Warp Hammer. Účasť prisľúbilo aj Retro Consoles Collection Prievidza a OZ Vedecká hračka so zameraním sa na detských návštevníkov. Súčasťou bude tiež výstava obrazov od Martiny Pilcerovej.

Unikátom aktuálneho ročníka bude Európsky šampionát Dungeon & Dragons miniatures 2019. Ide o turnaj vo figúrkach D&D s medzinárodnou účasťou (CZ, UK, IT, NL, USA) podľa pravidiel DDMGUILD.org. Turnaje sa usporadúvajú každoročne od roku 2005 po vybraných mestách Európy.

Sprievodný satelitný program je pripravovaný v spolupráci s Amfiteátrom v BB, kde sa budú vo večerných hodinách premietať všetky tri diely kultového filmu Back to the Future. Tiež môžu navštíviť Hvezdáreň v Banskej Bystrici na Vartovke (piatok aj sobota). Na obidve miesta majú účastníci vstup v rámci vstupného na con!

Organizátori pozývajú všetkých účastníkov na večernú piatkovú párty s programom a sobotňajšiu párty s kvízom. Občerstvenie v areáli počas celej akcie je zabezpečené. Ako bolo spomenuté, ubytovanie za veľmi priaznivé ceny sa nachádza priamo na mieste. Izby sú zrekonštruované a poskytujú všetok potrebný komfort. Na ubytovanie je potrebné sa nahlásiť cez stránku www.bbcon.sk. Pre účastníkov z ČR je pripravený samostatný bankový účet na úhradu ubytovania. Vstup sa platí na mieste.  

Ponorte sa s nami do sveta fantázie, futurizmu a zábavy!

>> PROGRAM BBCON/PARCON 2019 <<

Viac aktualizovaných informácií k podujatiu BBcon/Parcon 2019 nájdete na oficiálnej stránke BBconu a na facebookovskej stránke BBconu.

FACEBOOK EVENT

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.