Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM
KONCERT

TRANYSLÁVSKE OBEDY

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Tranyslávske obedy:- U Francúza

KONCERT
JAZZ FUSION GROOVE

31/01/2020 o 20.00
Cena lístka: 7 Euro


Jazz-rocková „fusion“ skupina Transylvánske Obedy vznikla v roku 2007, takže má už svoju "históriu". Repertoár sa skladá s pôvodných skladieb (Dream On, Krízová situácia, Petržalský jarmok a i.) ako aj z prebraných skladieb svetového jazzu a jazz-rocku (náročné skladby Milesa Davisa, Herbie Hancocka, Joe Zawinula, Benny Golsona, Jimmy Smitha a iných velikánov).

V súčasnosti sa jej obsadenie ustálilo: Jozef J.Tekel-sax, fl; Janko Lehotský ml.-bg, Fero Turák-klávesy, scat, klapk.trombón, trúbka, Gusto Horváth-ds. Od jej vzniku sa tu teda vystriedalo viacero muzikantov. Okrem iných hrali tu dlhšie výborný hudobníci ako gitarista Michal Bystrický či klávesák a vynikajúci skladateľ Denis Gerhardt, syn slávneho Ladislava Gerhardta. V kapele hrá basu rovnako zo známej rodiny Janko Lehotský jr. - syn legendy, trubkára Juraja. Všetci v kapele majú za sebou mnohé profi zostavy a hrali so slovenskou elitou:Jozef Tekel a Fero Turák začínali spolu ako dychári v kapelách Eufónia a Elán, Fero Turák hral v Knockoute, 10 rokov bol lídrom Tonicu, 3 roky hral s trubkárskou legendou BB-jazzu s Jozefom Karvašom. Jozef Tekel a Gusto Horváth vyšli z blues-rockového podhubia najvýznamnejších bratislavských kapiel (Kroko Band, The Old School Band a i.), Janko Lehotský jr. okrem iného hral v Moduse so strýkom na turné v USA, v súčasnosti spolupracuje s džezovou speváčkou Zuzanou Suchánkovou.

Internetové odkazy na kapelu (info+ jej hudba):
https://bandzone.cz/transylvanskeobedy?at=info
https://www.jazz.sk/bands/transylvanske-obedy

FACEBOOK EVENT

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.