Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
FILM

PINK FLOYD: THE WALL /Pink Floyd The Wall/

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Veľká Británia | 1982 | hudobný | 95 min | MP-12
Réžia: Alan Parker
Hrajú: Bob Geldof, Bob Hoskins, Joanne Whalley, Philip Davis, Roger Waters, Jenny Wright, Alex McAvoy, Nell Campbell
+ Zdieľať akciu

O FILME

Je zamknutý v izbe akéhosi hotela v L. A. a hlavou mu víria kľúčové okamihy jeho života. Rocková hviezda Pink, na ktorého koncert sa už možno kdesi vonku schádza tisíce fanúšikov. Sedí tu a utápa sa v desivých predstavách a víziách. Scény represií a ľudskej agresivity sa striedajú s frustrujúcimi spomienkami na detstvo bez otca, zato s prehnane starostlivou matkou, na školu, ktorá má za úlohu všetkých zomlieť do jednej beztvarej, nemysliacej masy, na ženu, ktorá ho zradila. Sedí tu, uzavretý v pomyselnej ochrannej stene, ktorú si okolo seba kedysi vybudoval a nevie ako ďalej.

Kultové dielo "Pink Floyd: The Wall" je jedným z mála filmov, experimentujúcich s čisto hudobným materiálom. Po úspechu javiskového spracovania dvojalbumu populárnej skupiny Pink Floyd sa réžie celovečerného filmu ujal Alan Parker (Sláva, Horiace Mississippi, Evita atď.), ktorý sa tu poetike hudobného tvaru priblížil v kinematografických dejinách celkom ojedinelým spôsobom. Podľa scenára Rogera Watersa vznikol film, ktorý je zmesou symbolických obrazov a animovaných sekvencií, volne spojených hudbou a situáciami fiktívnej hlavnej postavy. Film, ktorý je nadčasovým rozprávaním o osamelosti človeka a o najrôznejších stenách, ktoré si okolo seba staviame.
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.