Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

MICHAL MORAVČÍK: UNITED WE STAND, DIVIDED WE FALL

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Retrospektívny formát výstavy Michala Moravčíka (1974 – 2016) in memoriam predstaví verejnosti prvý základný výskum celoživotnej tvorby tohoto dôležitého slovenského umelca strednej generácie. Moravčík sa angažoval v mnohých umeleckých a občianskych iniciatívach, vyučoval na viacerých umeleckých školách a venoval sa kritickej praxi, v ktorej tematizoval spoločenskú nerovnosť a jej prejavy nacionalizmu, manipulovania historickej pamäte a symbolických či pragmatických demonštrácií neoliberálneho ekonomizmu v zmätenej postsocialistickej dobe. Často pracoval miestošpecificky a vo svojej tvorbe sa zaoberal praktickými i teoretickými súvislosťami stredoeurópskeho urbanizmu, najmä osobitými historickými vrstvami nedokončených infraštruktúr či súčasných developerských zjednodušení. Výstava bude poňatá ako autorský kolektívny projekt. Jeho zámerom bude vytvoriť monografický formát, ktorý by ako úvodný projekt výskumu Moravčíkovho diela zadefinoval jeho základný rámec a sprostredkoval by jeho rozsah a hlavné tézy.

Kurátorka výstavy: Mira Keratová

Vystavujúci autor: Michal Moravčík

Architektúra/autorské poňatie jednotlivých celkov: Dalibor Bača, Tomáš Džadoň, Jana Kapelová, Svätopluk Mikyta, Lucia Nimcová, Martin Piaček

VERNISÁŽ: 14. 13. o 17.00 
Trvanie výstavy: do 31. marca

Miesto výstavy: SSG – PREÓRIUM, Nám. Štefana Moysesa 25

www.ssgbb.sk
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.