Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
ŠPORT

JOGA NA PRŠIANSKEJ TERASE

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

HATHA JOGA v LUNE  štv.17:30 a ned.18:00

Poďte si zacvičiť jogu v našom centre na Pršianskej Terase. Každý štvrtok o 17.30 a nedeľu o 18.00. čaká na Vás skvelá inštruktorka Maťka, príjemná atmosféra a mnoho ďalšieho. Novootvorené centrum Luna je tu pre Vás všetkých!


Samotný význam slova hatha sa prekladá ako sila alebo úsilie. Doslova to znamená naučiť sa správne dýchať, úsilie získať psychickú a fyzickú silu, nájsť cestu k sebe a vyrovnať sa so samým sebou, vyformovať postavu a zharmonizovať myseľ a telo.

Cvičenie hatha jogy prináša pocit rozvoja, a to v dvoch rovinách. V mentálnej (duševnej) prináša ukľudnenie, pocit vyrovnanosti. V druhej fyzickej zase prináša zlepšenie kondície, vitality, pružné svaly a kĺbovú pohyblivosť.

Hatha joga má filozofické korene v tantrickom pohybe. To znamená, že telo a s ním spojený pohyb využíva ako nástroj k hľadaniu a vnímaniu vnútorného pokoja. Pomáha očistiť telo, a tým aj myseľ. K tejto očiste slúžia ásany (pozície), mudry (symbolické gestá), pránajáma (kontrola dychu) a krije (očistné techniky).

Dobre zvádnutá asána je oveľa viac než len estetický zážitok. Je to taktiež pochopenie a zvládnutie určitých procesov v našom tele, či už na fyzickej alebo spirituálnej úrovni. Cvičením asán si zlepšujeme dýchanie, zosiľujeme svaly, stimulujeme nervovú sústavu a vnútorné orgány.

 Pravidelná Yoga  www.lunabb.sk│FB:Luna - Banská Bystrica


KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.