Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
VÝSTAVA

ING. ARCH. ĽUDOVÍT KUPKOVIČ: ECCE HOMO

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

ING. ARCH. ĽUDOVÍT KUPKOVIČ: ECCE HOMO
- výstava fotografií ľudí 4 kontinentov

Vernisáž: 10. december o 17.00 h
Trvanie výstavy: do 24. januára

Miesto výstavy: Átrium

www.svkbb.eu│FB: Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici
Ing. arch. Ľudovít Kupkovič sa narodil v roku 1943 v Holíči nad Moravou, v rodine právnika. Ako dvanásťročný sa s rodičmi presťahoval do Žiliny, kde v roku 1960 zložil maturitnú skúšku. V rokoch 1961 až 1967 študoval na fakulte architektúry a pozemného staviteľstva Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave. Počas štúdia intenzívne športoval – v roku 1964 vytvoril československý halový rekord v skoku do diaľky – 7 metrov 22 centimetrov a v roku 1965 slovenský rekord v trojskoku – 15 metrov 18 centimetrov. Po štúdiu pôsobil deväť rokov v Stavoprojekte Žilina a potom pätnásť rokov v Športprojekte Žilina. Od roku 1991 pôsobí ako architekt, fotograf a dizajnér v slobodnom povolaní. Pripomeňme si niektoré z jeho najvýznamnejších projektov pre Žilinu: Historické jadro mesta v spoluautorstve s Ing. arch. Igorom Eichlerom; Športová hala Žilina – projekt a realizácia, za ktorú mu bola v roku 1986 udelená cena Zväzu slovenských architektov ako najlepšie dielo na Slovensku. Je autorom mnohých architektonických diel, športových, spoločenských, priemyselných, obytných stavieb a rodinných domov. Pracuje v oblasti užitej a knižnej grafiky, výtvarnej a technickej fotografie. Treba spomenúť najmä knihu „Žilinčania po osemsto rokoch“, v spoluautorstve s Jánom Lenčom a Ľubomírom Feldekom i jej ďalšie pokračovania.

Zo záľuby Ing. arch. Ľudovíta Kupkoviča cestovať po svete, respektíve z navštívených krajín, vzniklo viacero výstav, ktoré uskutočnil v Žiline. V roku 2018 mu Zbor Žilincov udelil prestížnu Cenu Genius loci Solnensis za celoživotnú tvorivosť a zásluhy o rozvoj Žiliny.KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.