Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
DISKUSIA

AKO ODHALIŤ MANIPULÁTORA VO VZŤAHU

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Obsah tohto podujatia bol pridaný priamo organizátorom, alebo spoluorganizátorom podujatia.

Nahlásiť podujatie

Členky Krízového intervenčného tímu (KIT) organizácie ADRA Slovensko vstúpili do roka 2019 s predsavzatím: naďalej hovoriť nahlas o násilí, organizovať viac osvetových aktivít a vzdelávacích podujatí pre rôzne cieľové skupiny v SR. Hneď prvá takáto diskusia sa uskutoční v stredu (16. januára) od 18ej v komunitnom centre UNIK na Ferienčíkovej ulici 5 v Bratislave pod názvom „Ako odhaliť manipulátora vo vzťahu“.
 
Členky KIT-u vedia, že okrem krízovej intervencie, sociálnej rehabilitácie a adaptácie klientov a klientiek a advokácie je dôležitá tiež prevencia.Prvá diskusia je preto tematicky nasmerovaná predovšetkým na mladých ľudí, ktorí sú v procese zamilovanosti, budovania vzťahu a nepoznajú varovné signály toho, že sa možno ocitli v násilnom zväzku.

Takýchto príbehov totiž pribúda (nielen na filmovom plátne): Na začiatku vzťahu bol zábavný, ona do neho totálne zamilovaná. No zrazu nerozumie jeho konaniu. Robí čoraz častejšie žiarlivostné scény, zakazuje jej stretnutia s kamarátmi, sleduje jej mobilnú komunikáciu, zvyšuje hlas, počas hádky zo seba urobí obeť a zaženie ju do kúta, pritom jej sám za chrbtom klame. Možno raz padla facka. Ale iba raz. A ona zhadzuje vinu na seba a ospravedlňuje jeho konanie pred inými i pred sebou samou… Ako to asi môže dopadnúť po pár rokoch spolužitia? Scenár prerozprávaný akoby cez kopirák u každej tretej ženy vo svete i na Slovensku. To nie je v poriadku.

Odborníčky KIT-u preto mladým ľuďom počas januárovej diskusie v KC UNIK pomôžu rozpoznať známky manipulácie vo vzťahu, tiež načrtnú – ako možno riešiť i predchádzať takýmto situáciám a násilným vzťahom. Prítomní sa tiež dozvedia, čo robiť v prípade, že sa stali svedkami domáceho či sexuálneho násilia v ich okolí. Na všetky otázky z publika trpezlivo zareagujú naše odborníčky z Krízového intervenčného tímu: Daniela Borzová (právnička) a Lucia Klimáčková (psychologička).

Ak sa chcete o téme dozvedieť viac, alebo sa len uistiť v tom, že váš vzťah nie je toxický a uberá sa správnym smerom – prídite do bratislavského KC UNIK budúcu stredu. Diskutovať sa bude otvorene o stále tabuizovanej téme spoza zatvorených dverí našich domácností. Lebo o násilí nemožno mlčať.

Vstup na diskusiu je voľný, catering zabezpečený.

Po diskusii bude možná krátka individuálna konzultácia s právničkou aj so psychologičkou – členkami ADRA KIT-u. Ak nestihnete toto januárové podujatie v réžii členiek Krízového intervenčného tímu (KIT) organizácie ADRA Slovensko, k problematike odhalenia, riešenia a predchádzania násilným vzťahom sa ešte vrátime v niektorom z nasledujúcich podujatí v najbližších týždňoch. Sledujte preto aj udalosti zverejnené na našej Facebook-ovej stránke ADRA Slovensko

Podujatie sa realizuje vďaka podpore MV SR v rámci projektu v oblasti Prevencie kriminality 2018. Viac o našej komplexnej pomoci obetiam násilia nájdete na stránke: https://www.adra.sk/pomoc-obetiam-nasilia-kit/

FACEBOOK EVENT

MIESTO A DÁTUM KONANIA
KATEGÓRIE FIRIEM

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.